Produkt se už neprodává

Sklenice Riesling Grand Cru Sommeliers Black Tie

1 kus v balení

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Stuart Pigott, anglický novinář specializující se na víno, si splnil svůj sen. Pro turné po světě byly pečlivě vybrány nejlepší ryzlinky ročníku 1990 (mimo suchého pozdního sběru).

Poté, co díky rozšíření po celém světě dominovala představám o ideální chuti odrůda bílého vína chardonnay, měli novináři v Paříži, Londýně a New Yorku poukázat na kvality ryzlinku. K tomu však byla zapotřebí vhodná sklenice.

Riedel zaslal návrhy ze stávajícího sortimentu a volba padla na sklenici na víno, původně navrženou pro odrůdu sangiovese (Chianti). Pigott a pěstitelé vína tento tvar po ochutnávkách z nejrůznějších sklenic prohlásili za ideální. Zvlášť velký dojem na ně udělala pro tuto odrůdu typická, jednotvárná intenzita vůně (broskvová), kterou se ryzlinky v gradaci pozdního sběru v této sklenici projevují.

Díky vysokému podílu extraktů a alkoholu (13 stupňů a více) je typická výrazná kyselost integrovaná v ovocném aroma. Vejcovitý tvar na kyselost poukazuje natolik, aby zůstala zachována ušlechtilost a minerální říz. Víno ztrácí na šíři a těžkosti (vysoký obsah alkoholu) a získá na eleganci. Mnohovrstevnatost ryzlinku tak v ústech vnímáme harmonicky.

Sklenice Riesling Grand Cru Sommeliers Black Tie Riedel doporučujeme na:

  • Alsace Grand Cru, Jurancon sec, Tramín kořeněný
  • Veltlínské zelené, Ryzlink (pozdní sběr)
  • Sémillon, Smaragd (suchý pozdní sběr)
  • Vouvray

Série SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - série s nádechem půvabu ze sklářské manufaktury s bohatou tradicí. Jejím poznávacím znamením je černá stopka pro sklenice na červená vína a černá základna pro sklenice na vína bílá - navíc ve spojení s léty prověřeným kalichem kolekce Sommeliers.

Sklenice Sommeliers Black Tie udělají dojem samotné nebo v kombinaci s dalšími tradičními sklenicemi Riedel, a to nejen ze série Sommeliers. Řada Sommeliers Black Tie je stylovým a důstojným přírůstkem do celosvětově uznávané série Riedel Sommeliers. Vytváří nejrůznější efekty spočívající v harmonické souhře barev a tvarů. Najdete v ní tvary čisté, vznešené, ale i krásně hravé.

Dresscode Black Tie: velká událost se může odehrát i s puncem elegance a extravagance. Tyrolská sklářská manufaktura Riedel představuje tuto spektakulární sérii sklenic pro vznešenou kulturu stolování - 50 let poté, co byl na světové výstavě v Bruselu veřejnosti poprvé představen design "Pokal Hoch" neboli "Pozvedněte číše" - od Clause J. Riedela. Ručně foukanou sérií Black Tie tak Riedel Glas oslavuje 50. výročí tohoto významného milníku v designu skla.

KÓD: RD410015

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu