19 položek celkem
Konferenční stolek NUSA Hübsch 58 x 40 cm zelený
11 680 Kč
HU21408
OcH13CGGzVMql9QiRbtfGoHis0XVZH metaNjYxOTgucG5n overlay
4 225 Kč
BM66198
Odkládací stolek TOILETPAPER SHIT Seletti 57 x 48 cm žlutý SLT17186
Odkládací stolek TOILETPAPER LIPSTICKS Seletti 57 x 48 cm modrý SLT17183
konzolovy odkladaci stolek s polickou fera blomus bily BM66200
Set 2 ks konferenčních stolků FERA černý Blomus
4 225 Kč
BM65750
Konzolový odkládací stolek s poličkou FERA šedý Blomus BM65986
pristavny stolek fera blomus bily 1
3 725 Kč
BM66199
Odkládací stolek TOILETPAPER SNAKES Seletti 57 x 48 cm černý SLT17187
Set 2 ks konferenčních stolků FERA šedý Blomus
4 225 Kč
BM65985
Set 2 ks konferenčních stolků FERA béžový Blomus
4 225 Kč
BM65987
Servírovací vozík A-COCKTAIL 66 cm, šedá, kov, Zone Denmark ZO26998

Stoly - kus nábytku potřebný na všech místech

Jaké jsou typy tabulek?

Stůl je často znamením jednoty a místem, kde se slaví rodinné a sousedské zvyky. Kromě toho, že jsou stoly nezbytným kusem nábytku pro každou domácnost, jsou také víceúčelové, protože je lze používat venku, na formálních pracovištích a v komerčním prostředí.

Stoly poskytují plochu pro činnosti, jako je stolování, práce, hraní a uchovávání věcí. Stoly však mohou být také elegantním doplňkem interiéru vašeho domova.

V obytných i formálních prostorech je možné použít širokou škálu stolů. Mezi nejtypičtější odrůdy patří:

  • Jídelní stoly:Jídelní stoly hrají v domácnostech ústřední roli a slouží jako prostor pro setkávání, kde se sdílejí jídla, vedou rozhovory a navazují kontakty. Jejich design sahá od rustikálního kouzla statku až po elegantní moderní eleganci, takže vyhoví různým estetickým požadavkům na interiér. Jídelní stoly vyrobené z materiálů, jako je dřevo, sklo, kov nebo jejich kombinace, nabízejí možnost personalizace prostřednictvím nádobí, dekorací a výběru sedadel. Ať už se jedná o slavnostní večeři nebo neformální pozdní snídani, jídelní stoly jsou všestranným centrem, které podporuje stravování i přátelství a symbolizuje srdce pohostinnosti v domácnosti.
  • Konferenční stolky: Konferenční stolky se obvykle umísťují před pohovky nebo křesla. Slouží k odkládání potravin, knih, nápojů a dalších věcí.
  • Konzolové stolky: Konzolový stůl je stůl s horní plochou, která je podepřena konzolami, nikoli typickými čtyřmi nohami.
  • Postranní stolky: Postranní stolky, které jsou menší než konferenční stolky, se používají k vystavení lamp, knih a dalších dekorativních předmětů.
  • Stolní vozíky: Tyto stoly jsou vynikajícími vozíky pro práci ve výšce pasu a pro ukládání věcí. Pro ukládání nářadí, dílů a upevňovacích prvků často obsahují rovnou horní pracovní plochu v ideální pracovní výšce a několik polic pod ní.

Jak udržovat stůl?

Pro zlepšení životnosti jakéhokoli nábytku je vždy klíčovým faktorem jeho údržba, což se netýká ani vašich stolů.

Obecně se vyhněte používání komerčních sprejů na odstraňování prachu na bázi silikonu, protože mohou nábytek poškodit.Místo toho použijte utěrku z mikrovlákna a jemně ji vyleštěte. Pro důkladné čištění otřete stůl hadříkem s trochou vody a mýdla. Dávejte však pozor, abyste nenechali stůl vlhký. Pokud použijete ubrus nebo prostírání, je zřejmé stolní běhoun bude váš stůl déle krásný.

Stejně tak nenechávejte jídlo nebo drobky na stole příliš dlouho. Mohou se zdát neškodné, ale mohou způsobit poškrábání nebo změnu barvy povrchu. Prostírání a podložky lze také použít k vytvoření bariéry mezi horkými talíři, tekutinami a povrchem stolu.