Peugeot

Peugeot je francouzský výrobce legendárních a spolehlivých mlýnků na koření. Jako lídr na trhu zaručuje nejlepší aroma, vysoce kvalitní, trvanlivá řešení a vyhlášený design, který potěší každé oko. Pro nejlepší chuť ve vaší kuchyni a nejlepší vzhled vašeho stolu!
28 položek celkem
218185 3 peugeot moinho de pimenta eletrico elis sense a2885796
2 660 Kč
PG27162
Mlýnek na pepř FIDJI olivové dřevo/nerez 15 cm Peugeot PG33804
Mlýnek na sůl FIDJI olivové dřevo/nerez 20 cm Peugeot PG33835
Mlýnek na pepř čokoládový, bukové dřevo 30 cm PARIS Peugeot PG8704301
Elektrický mlýnek na sůl ELIS sense Peugeot
2 660 Kč
PG27179
Mlýnek na pepř nerezový 30 cm PARIS uSelect Peugeot
2 233 Kč
PG32517
Dárkový set elektrických mlýnků na pepř a sůl ZELI Peugeot PG228480
Mlýnek na pepř FIDJI olivové dřevo/nerez 20 cm Peugeot PG33828
Nahoru
Další produkty

Peugeot – pro ty nejlepší chutě ve vaší kuchyni

Mlýnky na sůl a pepř, mlýnky na kávu a koření Peugeot milují gurmáni i skvělí kuchaři. Staly se ikonami nádobí a je radost je používat. Vyznačují se rozpoznatelným uhlazeným a elegantním designem, jsou známé pro svou kvalitu a nezničitelné materiály, ze kterých jsou vyrobeny, množství řad tvarů a barev a doživotní záruku.

Příběh chuti - historie značky Peugeot

Vše to začalo v roce 1810, kdy bratři Peugeotovi - Jean Pierre a Jean Frédéric přestavěli mlýn zděděný po jejich mlynářských předcích na ocelárnu. V roce 1840 vyrobili první mlýnek na kávu (později označovaný jako „obyčejný model") a v roce 1850 se na čepelích poprvé objevil lev na šípu – symbol, který má značka Peugeot ve svém logu. Symbolizuje kvalitu náčiní Peugeot – jeho odolnost proti zubům, ohebnost čepele a rychlé, efektivní řezání a v roce 1858 bylo oficiálně zaregistrováno jako ochranná známka.

V roce 1874 byl vyroben úplně nový model stolního mlýnku na pepř Peugeot - model Z, který je ten nejpopulárnější, a proto se vyrábí dodnes! Zpočátku se vyrábel z čistého bílého porcelánu, později z postříbřeného kovu, bakelitu a dřeva. V roce 1879 byl do katalogu přidán model Y (první, který se používá hlavou dolů, s mechanismem skrytým v hlavě) a v roce 1881 následovaly modely X, A a C.

Auberge a Paris – opravdová klasika z kolekce Peugeot

V roce 1956 byla vyrobena opravdová klasika – model Auberge, který je stále ve sbírce Peugeot a je pravděpodobně tím nejznámějším designem Peugeot, který lze vidět v nejlepších restauracích po celém světě. Vlastně… existuje jeden mlýnek na sůl a pepř, který může popularitou modelu Auberge konkurovat – je to model Paris z roku 1987, jeden z nejvíce symbolických modelů nabízených v provedení nelakovaného nebo lakovaného dřeva. Vyrábí se v široké nabídce barev a velikostí od 10 do 110 cm! To si prostě nemůžete nechat ujít!

Dvě hvězdy z kolekce Peugeot ale nejsou jedinými designy, kterými se značka proslavila. V roce >997 byly nabídnuty první elektrické mlýnky na pepř a sůl a v roce 2004 si Peugeot nechal patentovat systém výběru pro nastavení jemnosti mletí, který umožňuje dosáhnout přesně požadované jemnosti (se šesti možnostmi pro pepř a třemi pro sůl).

Peugeot – pro holistický požitek ze stolování

Peugeot se stará nejen o chuť jídla, které servírujete, ale také o vzhled vašeho stolu. V roce 2006 vytvořili renomovaný designér nádobí Thomas Bastide mlýnek Java s designem řezané drážky pro vytvoření důmyslné optické iluze. V roce 2011 se Peugeot rozhodl spojit svou tradici s novými technologiemi a vytvořil elektrické mlýnky Elis Sense, které lze ovládat pouhým dotykem ruky a jsou osvětleny LED diodami.

Kromě mlýnků na sůl a pepř, nabízí Peugeot i mlýnky na různá koření a semena (včetně chilli vloček, lněných semínek a mokré mořské soli), mlýnky na kávu a doplňky k vínu a dokonce i nádobí na pečení.

Peugeot garantuje skvělou chuť a kvalitu

Na ruční mlecí mechanismy Peugeot je poskytována doživotní záruka a na elektrické mlýnky je záruka 5 let. Tyto záruky se nevztahují na běžné opotřebení, náhodné poškození nebo jakékoliv použití mlýnku, které není v souladu s jeho účelem.