Otvíráky

11 položek celkem

Otvíráky na konzervy - snadný způsob otevírání konzervovaných potravin

Jaké jsou různé typy otvíráků na konzervy?

Otvíráky na konzervy se vyrábějí v různých provedeních, ale všechny je lze rozdělit na ruční nebo elektrické.

Ruční otevírání: Nejoblíbenějším typem otvírák na konzervy je ruční otvírák, který se otáčí rukou a má vroubkované kolečko, které při otáčení rukojetí prořízne víčko konzervy.

Elektrický otvírák na konzervy: Elektrický otvírák na konzervy je elektrický přístroj, který automaticky otáčí plechovkou a pomocí nože prořízne víčko. Mohou být dražší než ruční otvíráky, ale jejich použití je jednodušší a mohou být vhodnou volbou pro starší uživatele, osoby se slabými svaly rukou nebo se špatnou manuální zručností.

Jak správně používat ruční otvírák na konzervy?

Při používání ručního otvírák na konzervyje třeba být opatrný, protože čepel může být při nesprávném použití ostrá a nebezpečná. Zde je návod, jak správně používat ruční otvírák na konzervy :

  • Umístěte otvírák na konzervy: otvírák na konzervy by měl být umístěn tak, aby bylo kolečko nože přímo nad horní částí víčka konzervy.
  • Svorka otvíráku na konzervy: Otevřete ramena otvírák na konzervy a pevně je nasaďte na horní část plechovky. Víko plechovky by mělo podpírat lopatkové kolo.
  • Rozřízněte plechovku: Otáčejte kolečkem nože a otáčejte rukojetí otvírák na konzervy , abyste prořízli víko plechovky. Vyvíjejte dostatečný tlak, abyste vytvořili čistý řez, a zároveň udržujte kotouč nože ve středu nad horní částí víka plechovky.
  • Odstraňte víko: Po rozříznutí celého víka použijte malé kleště zabudované v otvírák na konzervya víko od plechovky oddělte. Víko plechovky by se pak mělo vyhodit na bezpečném místě.

Po použití otvírák na konzervy vyčistěte otřením vlhkým ručníkem, abyste odstranili veškeré nečistoty. Pak ji uložte do kuchyňské zásuvky.

Proč se mi vždycky rozbijí otvíráky na konzervy?

Otvíráky na konzervy se mohou často rozbít z mnoha důvodů, včetně špatné kvality, neopatrného zacházení, koroze, opotřebení a dokonce i skladování.

Špatná kvalita: Otvíráky na konzervy vyrobené z levných a nekvalitních materiálů se velmi často rozbíjejí. Na Kulina nabízíme odolné a kvalitní otvíráky na konzervy od známých výrobců, jako jsou Victorinox, Zwilling, WMF nebo Fissler.

Rez: Pokud otvírák na konzervy neumyjete a nevysušíte ihned po použití, mohou jeho části začít rezivět a je pravděpodobnější, že se rozbijí. Abyste zabránili korozi, udržujte otvírák na konzervy suchý a bez poskvrnky.

V naší nabídce najdete také pohodlné otvíráky na sklenice a elegantní otvíráky na lahve.