Dětské nože

1 položek celkem

Dětské nože - nechte své děti vařit s vámi

Dříve se zdálo, že poskytnout jakýkoli nůž dítěti mladšímu 10 let je riskantní, ale dnešní nože vhodné pro děti jsou účinným nástrojem, který je naučí sebedůvěře v kuchyni a zabaví je při vaření.

Kulina nabízí kuchyňské nože určené pro malé kuchaře od 6 let, které vyrábějí renomované firmy, jako je F.DICK.

Dětské nože umožňují dětem podílet se na přípravě zdravých jídel a pochopit tak důležitost přípravy domácích jídel, která mohou být chutná a plná zeleniny. Velikost čepelí a rukojetí těchto nožů je speciálně přizpůsobena potřebám malých kuchařů. Aby se zabránilo zranění, jsou špičky nožů často zaoblené a dobře tvarované ergonomické rukojeti jsou vyrobeny z protiskluzového plastu. Čepele nebo rukojeti dětských nožů mají často ozdobné vzory, které jsou pro malé kuchaře atraktivní.

Kdy mám dítě poprvé seznámit s nožem?

S nožem můžete dítě seznámit již ve dvou letech, ačkoli bezpečně jej může ovládat až ve věku 6-7 let. Začněte s dětskými příbory - nejprve lžíce, pak vidličky a nakonec nože. Až se vaše dítě zdokonalí v používání nože a vidličky při stolování, můžete začít uvažovat o tom, že ho seznámíte s kuchyňským nožem a zapojíte ho do jednoduchých kuchařských úkolů.

Jak mohu dítěti poskytnout fyzickou oporu při používání nože?

  • Zatímco nožem krájíte jídlo, můžete ho nechat, aby se drželo vašich rukou.
  • Ruce nahoře. Můžete překřížit ruku dítěte, zatímco oba držíte nůž.
  • Můžete držet konec nože, zatímco dítě drží nůž, abyste mu pomohli s pohybem.
  • Můžete mu pomáhat tím, že ho budete podpírat a usměrňovat z lokte, zatímco dítě bude držet nůž.
  • Kromě toho si můžete procvičovat používání nože i při jiných činnostech, například při hře s těstem nebo při ručních pracích.

Dětské nože mohou krájet měkké potraviny, ale nejsou tak ostré jako nože pro dospělé. Jsou dobrým způsobem, jak inspirovat malé kuchaře a naučit je základním dovednostem s noži, než začnou používat správné nástroje. Nezapomeňte, že dítě nesmí používat nůž, když nejste v kuchyni.