Káva

5 položek celkem
LIE228
Sticker
549 Kč –15 %
466 Kč
LIE228
NV111040121 1
Sticker
321 Kč –15 %
272 Kč
NV111040121
LIE101
Sticker
220 Kč –15 %
187 Kč
LIE101

Kávové směsi, které vám umožní vychutnat si kávu ve stylu baristy doma

Jaké jsou základní druhy kávy?

Obecně existují čtyři základní druhy zrnkové kávy: Kávy se dělí na dvě základní skupiny: Arabica, Robusta, Excelsa a Liberica. Mají různé chuťové profily, z nichž nejoblíbenější jsou arabica a robusta.

Jaké jsou nejoblíbenější kávové nápoje?

Pokud jde o druhy kávových nápojů, existuje několik klasických druhů, které by měl znát a umět připravit každý domácí barista. Patří mezi ně espresso (regular, espresso doppio a espresso cortado), lungo, černé, americano, flat white, cappuccino, café late a latte macchiato.

Jak si vybrat tu správnou kávu?

Při výběru správné kávové směsi nebo zrnkové kávy musíte vzít v úvahu typ kávovaru, který vlastníte, způsob přípravy, který používáte, typ kávových nápojů, které nejčastěji připravujete, a samozřejmě i své osobní preference.

Pokud si chcete doma vychutnat kávu ve stylu baristy, musíte si být jisti, že používáte prvotřídní kávovou směs, čerstvě namletá zrna, filtrovanou vodu a kávovar nebo kávovar, který vám umožní připravit kávu jako profesionál. Podívejte se na naši nabídku legendárních pákových kávovarů nebo automatických kávovarů zde, případně si vyberte něco menšího pro pomalé přípravy kávy - french press nebo kávovar na vaření.

Na Kulina vám nabízíme různé druhy kávových směsí (všechny vysoce kvalitní) a také kávové sirupy, které vašim nápojům z bílé kávy dodají sladkost. Nejoblíbenější příchutě kávy jsou:

  • vanilka
  • karamel
  • lískové oříšky
  • skořice a dýňové koření (zejména v zimě)
  • moka

Vyberte si chuť, kterou máte nejraději, a vychutnejte si šálek kávy, jako byste byli ve své oblíbené kavárně na rohu.