Týden pro mysl

Měsíc pro náš wellbeing začínáme týdnem pro zklidnění mysli. Protože vše začíná v hlavě. Ať už chceme relaxovat, hubnout, podávat větší výkon, naše mysl je tím hlavním motorem. A kde bychom se měli inspirovat lépe než na Dálném Východě. Japonci se síle mysli věnují už celá staletí. Čajový rituál osvěžuje a nabíjí tělo i ducha. A vychutnat si šálek čaje a klidnou chvíli jen pro sebe je první a jednoduchý krůček, kterým můžeme vykročit do měsíce pro naše lepší a lehčí bytí.

 

teapot

#1 PONDĚLÍ
Váš čajový rituál

Připravte si šálek dobrého čaje a skutečně si ho vychutnejte. Nemusíte chodit na kurzy přípravy a pití čaje. Stačí zaklapnout počítač a mobil, a soustředit se jen na každý doušek čaje. Vypněte hlavu a vnímejte váš dech. Stačí 10 min. Čaj si můžete připravit do čajové konvičky nebo termosky a naplánovat si svých 10 "vypínacích minut" několikrát i během náročného dne.

Made in Japan ceramic

#2 ÚTERÝ
Trénujte Mindfulness

Máme tendenci soustředit se na řešení problémů a krásné okamžiky kolem nás jen proletí. Mindfullness nás učí je plně vnímat a užívat si krásu života. Žít přítomností, TEĎ a TADY.

Zkuste trénovat vědomé vnímání přítomnosti. Třeba při drobných denních radostech jako je úsměv dítěte nebo partnera. Neusmívají se? Usmějte se první vy. Vědomě, s pohledem do očí. Možná právě to jim (i vám) chybělo. Plné soustředění se vám nedaří? Hádejte, proč Japonci nejí příborem, ale hůlkami. Pokud to s hůlkami ještě neumíte, garantujeme, že při "nácviku" nebudete myslet na nic jiného :-)

 

Kusmi tea

#3 STŘEDA
Zkuste meditaci

Můžete i vyzkoušet kombinaci meditace a mindfulness cvičení. Pomoci vám mohou mobilní aplikace, které vás meditací příjemně provedou. Oblíbené jsou např. Mindfulness (meditace od 3 do 30 minut) nebo Headspace, ve které vás 10timinutovými meditačními bloky provede známý buddhistický mnich Andy Puddicombe. Nejlepším časem pro meditaci je 20 min před spaním nebo ráno po probuzení.

Po meditaci si můžete vychutnat wellness čaj - např. šálek čaje Detox vás po ránu povzbudí směsí maté, zeleného čaje a citronové trávy, na večer vám pomůže zklidnit směs verbeny, lékořice a máty Be Cool.

Photoalbum

#4 ČTVRTEK
Den vděčnosti 

Čtvrtek bývá často nejnáročnější. Jsme unavení a padají na nás chmury. Často se ale soustředíme jen na problémy a negativa a to dobré v našem životě považujeme za samozřejmost. Nevěřili byste, jakou sílu má pravidelně si uvědomovat, za co můžeme být v životě vděční. Odborníci doporučují si tento seznam zapisovat a pravidelně se k němu vracet. Zaznamenávat můžete jednoduše na papír, nebo si své drahé okamžiky "pěkně postaru" uchovávat ve fotoalbu vděčnosti. A pokud jste vděční za někoho konkrétního ve svém životě, nezapomeňte mu to dnes říct!

 

Made in Japan teacups

#5 PÁTEK
Začněte číst knihu

Také vás iritují ty "seznamy povinné četby" slavných a říkáte si, kde na to při svém vytížení berou čas, když vy nestíháte dočíst ani obrázkový časopis? A přitom ještě o půlnoci sedíte u počítače a za poslední hodinu jste stejně nic kloudného neudělali? Prostě ten počítač vypněte. Hodinku před spaním věnujte místo online prokrastinaci knize a budete se divit, kolik jich přečtete, ale také o kolik se zlepší váš spánek.

 

Woodwick candle

#6 SOBOTA
Dejte si koupel

Ne jen rychlou sprchu a honem uložit děti. Zapalte si vonné svíčky, nalejte si víno a třeba pokračujte s načatou knihou. Vychutnejte si tu chvíli úplného uvolnění všemi smysly. Aromaterapie posiluje rovnováhu a harmonii organismu po fyzické i psychické stránce. Můžete vyzkoušet např. večerní kompozici vonné svíčky Evening Onyx. Jasmín uvolňuje napětí, neklid a úzkost a je přírodním antidepresivem. Santalové dřevo a černá orchidej jsou uklidňující a erotizující.

Made in Japan breakfast

#7 NEDĚLE
Snídaně s nejbližšími

Vychutnejte si dlouhou společnou snídani s nejbližšími. Udělejte si vajíčka, palačinky, prostřete si na krásný servis. Jednoduše to, co máte rádi a celý týden na to nemáte čas. Jako si společně popovídat, a pak vyrazit ven na čerstvý vzduch. 

 

Víte, že hodina je jen 4 % dne?

Tyto denní rituály vám zaberou 10-30 minut denně. Opravdu si nemůžete najít 1-2 % dne, abyste se cítili lépe?

 

16 položek celkem
Udon mísa Aurora 20 cm 950 ml MIJ
429 Kč –25 %
321 Kč
MIJC9057
Mělký talíř Sky Blue 27 cm MIJ
879 Kč –25 %
659 Kč
MIJC8957
Mělký talíř Black Pearl 25 cm MIJ
589 Kč –25 %
441 Kč
MIJC6125
Mělký talíř Copper Swirl 25 cm MIJ
589 Kč –25 %
441 Kč
MIJC3803
Mělký talíř Earth & Sky 25 cm MIJ
589 Kč –25 %
441 Kč
MIJC9011
Hrnek bez ucha metalický 150 ml MIJ
269 Kč –25 %
201 Kč
MIJC0032
Sushi set Black Sakura 6 ks MIJ
1 459 Kč –25 %
1 094 Kč
MIJC0317
166664 cajova konvice umea tea for one bredemeijer bila 500 ml BRED142007
Rychlovarná konvice 1,5 l bílá Eva Solo
3 380 Kč
ES502920
Čajovar Tea maker 1,0 l antracitový Eva Solo
2 339 Kč
ES567489
181700 darkova sada caju wellness teas kusmi tea 5x plechovka KUSMIBIEN525R
Fotoalbum Moments that Matter XL Printworks
629 Kč –16 %
530 Kč
PRPW00529