Šnekové odšťavňovače

Pomalé odšťavňovače - zdravější způsob, jak si vychutnat čerstvé ovoce

Jaké ovoce můžete odšťavňovat v pomalý odšťavňovač?

pomalý odšťavňovač, známý také jako mastičkový odšťavňovač, je typ odšťavňovače, který ve srovnání s tradičními odstředivými odšťavňovači pracuje nižší rychlostí. Pomalé odšťavňovače jsou známé svou schopností extrahovat šťávu a zároveň zachovat více živin, enzymů a chutí z ovoce a zeleniny. Zvládnou širokou škálu druhů ovoce a zde jsou uvedeny některé běžné druhy ovoce, které můžete pomocí pomalý odšťavňovačobvykle vymačkat:

 1. Citrusové plody: Pomalé odšťavňovače jsou vynikající pro získávání šťávy z citrusových plodů, jako jsou pomeranče, grapefruity, citrony a limetky. Pomalý proces lisování pomáhá zachovat přirozenou chuť a živiny těchto plodů.

 2. Jablka: Jablka lze odšťavňovat v pomalý odšťavňovač, a to jak sladké, tak kyselé odrůdy. Před odšťavněním nezapomeňte odstranit semínka a jádřinec.

 3. Bobule: Pomalé odšťavňovače zvládnou bobulovité ovoce, jako jsou jahody, borůvky, maliny a ostružiny. Z těchto plodů se sice nedá získat tolik šťávy jako z jiných, ale i tak je lze odšťavnit.

 4. Hrozny: Hrozny lze odšťavnit pomocí pomalý odšťavňovač a získat tak čerstvou hroznovou šťávu. Patří sem červené i zelené odrůdy.

 5. Hrušky: Hrušky lze odšťavňovat po odstranění jadřince a pecky. Šťávám dodávají sladkou a jemnou chuť.

 6. Granátová jablka: Pomalé odšťavňovače jsou účinné při získávání šťávy z granátových jablek. Pomalý proces pomáhá získat více šťávy ze semínek, aniž by došlo k jejich rozbití.

 7. Melouny: Melouny jako meloun a meloun lze odšťavňovat v pomalý odšťavňovač. Mají však vysoký obsah vody a nemusí produkovat tak koncentrovanou šťávu jako hustší plody.

 8. Ananasy: Ananasy lze odšťavňovat v pomalý odšťavňovač. Před odšťavňováním odstraňte tvrdou vnější slupku.

 9. Kiwi: Kiwi lze po oloupání odšťavnit. Šťávám dodávají pikantní a osvěžující chuť.

 10. Peckoviny: Ovoce jako broskve, švestky a nektarinky lze odšťavňovat v pomalý odšťavňovač. Před odšťavňováním je zbavte pecek.

 11. Mango: Mango lze odšťavnit v pomalý odšťavňovač po odstranění slupky a pecky. Šťávám dodávají tropickou a sladkou chuť.

Nezapomeňte ovoce před odšťavňováním řádně připravit. To obvykle zahrnuje důkladné omytí, případné oloupání a odstranění semen, pecek nebo tvrdých částí. I když jsou pomalé odšťavňovače univerzální, z některých druhů ovoce se může získat více šťávy a živin než z jiných, takže je dobré experimentovat s různými kombinacemi, abyste našli svou oblíbenou chuť.

Jaký je rozdíl mezi pomalým a běžným odšťavňovačem?

Pomalé odšťavňovače se od běžných odšťavňovačů liší tím, že při provozu běžného odšťavňovače může dojít ke ztrátě vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin citlivých na teplo. To je způsobeno tím, že třením nožů v běžném odšťavňovači vzniká teplo.

Běžné elektrické odšťavňovače pracují tak, že krájejí ovoce na kousky vysokou rychlostí, která často přesahuje 20 000 otáček za minutu, a získávají tak šťávu. pomalý odšťavňovačse naopak otáčí 30 až 200krát za minutu.

Běžné odšťavňovače také zvyšují množství kyslíku přidávaného do šťávy během procesu odšťavňování, což urychluje oxidaci a může také způsobit ztrátu nutričních hodnot. Pomalé odšťavňovače tak obecně nabízejí kvalitnější šťávu s větším množstvím živin a přirozenější chutí.

Jaké jsou výhody používání pomalých odšťavňovačů?

Nejzásadnější výhodou pomalý odšťavňovačje jeho schopnost vytvářet šťávu s větším množstvím vitamínů, minerálů a dalších živin. Nejenže z nich získáte lepší šťávu, ale také vám lépe chutnají!

Kromě toho lze pomocí pomalých odšťavňovačů odšťavňovat listovou zeleninu, jako je máta, kapusta, pšeničná tráva a další zelené druhy zeleniny. Lze v něm zpracovávat také ořechy a kávová zrna. Výhodou pomalý odšťavňovač je také to, že do něj můžete vložit celé ovoce. Šťáva se odšťavňuje pomocí odšťavňovače a přechází přímo do nádoby. Slupky, dužina, semena a stonky z výlisků se uloží do jiné nádoby.

Jsou také výrazně tišší než běžné odšťavňovače.

Další kolekce odšťavňovačů od renomovaných firem najdete na Kulina, včetně elektrických odšťavňovačů a ručních lisů na citrusy.