Termohrnky

101 položek celkem
Termohrnek CITY TO GO 350 ml, zlatavě písková, Eva Solo ES567043
Termohrnek 0,35 l nerezový Impulse WMF
742 Kč –13 %
640 Kč
WM0690726040
Termoláhev URBAN 500 ml, černá, nerezová ocel, Eva Solo ES575007
Cestovní hrnek CITY TO GO 350 ml, emeraldově zelená, Eva Solo ES567035
Cestovní hrnek URBAN TO GO 350 ml, champagne, Eva Solo ES567109
Termohrnek TO GO CLICK MOOMIN Stelton 0,2 l matný pískový SN13701
Cestovní hrnek TO GO 350 ml, champagne, Eva Solo
841 Kč
ES567032
Termoska 24/12 TO GO 500 ml, zlatavě písková, Eva Solo ES505035
Termohrnek IMPULSE WMF 0,35 l antracit
567 Kč
WM690937390
Termohrnek CITY TO GO 350 ml, černá, Eva Solo
1 124 Kč
ES567042
Nerezový termohrnek TO GO Eva Solo 0,35 l čokoládový ES567044
Nahoru
Další produkty

Termohrnek - pro každého milovníka čaje a kávy

Co jsou termohrnky?

Termohrnek nebo cestovní hrnek je typ hrnku, který má některé vlastnostivakuové baňky . Je přenosný (někdy s uchem nebo poutkem pro pohodlnější přenášení), má šroubovací víčko a často je nepropustný. Mnohé z nich mají dvoustěnnou konstrukci, která lépe uchovává teplotu nápojů. Termohrnky mají díky svým izolačním vlastnostem obrovskou výhodu oproti tradičním lahvím na vodu.

Cestovní a termohrnky lze použít na horké nápoje, jako je čaj nebo káva, nebo na studené nápoje, jako je voda nebo ledový čaj. Mohou být vyrobeny z nerezové oceli nebo plastu a jsou k dispozici v různých barvách, kapacitách a stylech - některé jsou sportovnější, jiné elegantnější.

Jak se čistí termohrnek?

Je velmi důležité cestovní hrnek pravidelně čistit. V opačném případě může začít zapáchat a na vnitřní straně šálku může začít růst plíseň. Může být obtížné vymyslet praktický přístup k čištění termohrnku, nicméně níže uvedené jednoduché tipy vám mohou pomoci:

  • V misce smíchejte trochu teplé vody s několika kapkami prostředku na mytí nádobí. Víko nechte v tomto roztoku namočené asi 10 minut. Po uplynutí této doby opláchněte víko od mýdlové vody.
  • Během namáčení víčka vyčistěte samotný hrnek pomocí mýdla na nádobí, teplé vody a houbičky. Nepoužívejte však chlór nebo bělidlo a příliš horkou vodu, protože by mohly poškodit vnitřek nerezové oceli, a tím snížit izolační vlastnosti termohrnku.

Jak si vybrat ten nejlepší termohrnek?

Výběr ideálního cestovní hrnek může být obtížný, protože na trhu je k dispozici mnoho různých možností. Naším cílem na stránkách Kulina je poskytovat zákazníkům co nejširší sortiment, ale všechny naše výrobky jsou odolné a vyrobené z materiálů vhodných pro potraviny. Nabízíme vám cestovní hrnky a termohrnky od renomovaných výrobců, jako jsou např Eva Solo, Stelton, a Kambukka. Pokud však nevíte, jaký cestovní hrnek si vybrat, podívejte se na několik důležitých faktorů, které je třeba při nákupu termohrnku zvážit :

  • Uchovávání tepla a účel vašeho šálku

To, jak dobře se nápoje udržují teplé nebo studené, se může lišit v závislosti na typu izolace. Rozhodněte se, zda potřebujete, aby káva zůstala horká během cesty do kanceláře, nebo během celodenního výletu. Některé hrnky jsou vhodnější jako termohrnky na dojíždění do práce nebo po městě, jiné jsou vhodnější na dlouhé cesty.

  • Materiál a styl

Výrobci často používají k výrobě termohrnků ocel nebo nerezovou ocel. Technologie dvojité stěny účinně udržuje teplotu kapalin a oba materiály jsou odolné a ekologické. Snadno se také čistí a neabsorbují pachy. Můžete si však také koupit hrnek s plastovým tělem, protože tyto cestovní hrnky jsou mnohem stylovější.

  • Víko

Termohrnky mají odklápěcí nebo šroubovací víčka, přičemž obě dobře těsní nádobu, ačkoli šroubovací verze jsou spolehlivější a mají delší životnost. Ujistěte se, že se víko snadno čistí, neprotéká a nedá se snadno sundat. Kromě toho by se vám z něj mělo pohodlně pít.