O nás

O nás

O nás

Tvoříme s vámi příběh
vašeho domova

Kdo je Kulina

Jsme parta nadšenců, kteří zařizovali (a stále zařizují) své domovy, učili se dobře a kvalitně vařit a užíváme si času stráveného s rodinou a přáteli v pohodlí domova. Každý domov totiž vypráví příběh svých obyvatel. A my všichni v Kulině si píšeme ten svůj.

Že je jednoduché najít krásné a kvalitní vybavení domova?

Tak možná pokud jste Sherlock Holmes. Pokud pro vás udržitelnost, nadčasovost a kvalita nejsou jen prázdná slova, brzy zjistíte, že se nahledáte.

My nechceme hromadit. Vybíráme s rozmyslem kousky, které nám budou dobře sloužit dlouhá léta a budeme se na ně stále rádi dívat.

A protože jsme našli, co jsme hledali, věříme, že dokážeme pomoci i vám. Napsat příběh vašeho domova. Vybíráme pro vás to nejlepší, už přes 10 let.

Image

Jak píšeme příběh Kuliny?

2007
Otevření školy vaření

Otevření školy vaření

Tým Chefparade: co si uvaříme, to si taky sníme! Otevíráme školu vaření. Pro kuchařské nadšence, pro firmy. Protože z vlastní zkušenosti víme, že hrnec horkého chilli spojí víc než teambuilding v lanovém centru. A to i když jste na nože.

2009
Založení značky Kulina

Založení značky Kulina

V roce 2009 a dalších 10 let si Kulina žila vlastním životem, nezávisle od naší školy vaření. V České republice v té době výjimečný internetový obchod zaměřený na to nejkvalitnější vybavení do kuchyně a jídelny.

2019
Otevření školy vaření

A byla „svatba“

Někdo říká, že z rozumu, ale my věděli, že to bude láska. Kulina a Chefparade, nadšenci do dobrého jídla, vína, bydlení a lásky k životu jsou pod jednou střechou (vážně! naše prodejna a škola vaření sdílí prostory v Holešovické tržnici).

Značku Kulina jsme v roce 2019 koupili poté, co se dostala do vážných finančních potíži. Začali jsme od nuly jen s původním logem a po tvrdém první roce jsme s novým týmem obchod zachránili a dnes se těší vaší rostoucí přízni.

2020
Na statku a v zahraničí

Na statku a v zahraničí

Vše je sice zavřené, ale my neleníme! Rekonstruujeme školu vaření i showroom v Holešovicích a Chefparade statek v Sukoradech. Do romantického místa kousek od Prahy si můžete přijet zavařit, upéct chleba ve venkovní peci nebo uspořádat svatbu pod širým nebem.

Nemůžeme cestovat? Ne v Kulině. Kulina roste a cestuje napříč Evropou. Už nejsme jen v Česku, ale i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Bulharsku. A červené špendlíky na mapě Evropy přidáváme dále.

2022
Otevření školy vaření

Do neznáma za hranici kuchyně

Ve výběru kvalitních produktů do kuchyně jsme už mistři. Naši šéfkuchaři ze školy vaření prověří vybrané produkty okem i hmatem profesionála. A protože domov nekončí v kuchyni, rozšiřujeme sortiment, abychom se podívali i za pomyslnou hranici kuchyně a jídelny.

Všichni sjíždíme internet a vozíme zajímavosti z cest a předháníme se v nových nápadech pro útulné bydlení. Naši nákupčí vždy ověří, že značka splňuje přísná kritéria vysoké kvality a udržitelnosti. V Kulině totiž neprodáváme značky, které jsou populární, prodáváme kvalitní výrobky. Nejsme designéři z módního časopisu, tvoříme domovy pro skutečný život.

Staráme se o e-shopy, školu vaření a o zajímavé značky, které nám svěří svou distribuci. Jako Made in Japan – výrobce tradiční keramiky z Japonska – a náš love brand. A všichni dohromady vybíráme to nejlepší pro vás. No nemilovali byste takovou práci?

Kulina je jiná. VÁŽNĚ. Že si nějak fandíme?
Tak si schválně přečtěte PROČ KULINA.
Proč Kulina