Dny kávy

Dny kávy

☕ Vychutnejte si každý doušek svého oblíbeného nápoje na maximum.

Který kávovar je ten pravý pro vás?

Překapávací kávovar

Kávovar na překapávanou kávu známe snad z každého amerického filmu. Bezedná konvička je neodmyslitelnou součástí správného dineru a vyřeší se u ní vše od vraždy po zlomené srdce.

Proč ho mít? Pro přípravu kávy ve velkém!

Do kanceláře, když nechcete stát frontu, než si každý "nakliká" svůj šálek. Domů, pokud potřebujete průběžný doping na home office nebo jste jednoduše kávová rodina. A pro jemnou, přitom však plnou chuť přirozeně louhované kávy z filtru.

Americkou ikonou jsou překapávače značky KitchenAid, ozdobou vaší kuchyňské linky bude kávovar Smeg a aktuální technologickou hvězdou je řada Filka od německé značky Severin.

Překapávací kávovary

Pákový kávovar

Baví vás objevovat kávu a její rozmanité chutě a rádi experimentujete? Jen zmáčknout tlačítko je pro vás nuda? Pákový kávovar vám dá prostor pro seberealizaci.

Proč ho mít? Pro kávu jako z kavárny!

Příprava kávy v pákovém kávovaru je rituál. Zahrnuje mletí, pěchování, volbu teploty vody. Nasáváte vůni čerstvě mletých zrn a uspokojení domácího baristy. Díky přípravě pod tlakem a krátké době extrakce je výsledkem silné pravé espresso. Kvalitní kávovary dokáží udržet stabilní tlak po celou dobu extrakce a zabraňují poklesu teploty vody. Ke špičkám patří kávovary značek KitchenAid nebo Smeg.

Pákové kávovary

Severin Filka

Plně automatický překapávač s integrovaným mlýnkem.

Technologická inovace se skvělým designem

Kávovary Filka

Integrovaný mlýnek

Čerstvě namletá káva bez nutnosti vaší přítomnosti. 15 minut po namletí vyprchá až 60 % aroma kávy. Pro překapávače bez integrovaného mlýnku je nutno kávu namlít zvlášť. Pro čerstvost se doporučuje namlít ji těsně před přípravou. Při časování si kávovar bere dříve namletou kávu ze zásobníku.

Chcete vstávat s vůní skutečně čerstvé kávy? Načasujte svůj kávovar Filka, integrovaný mlýnek sám kávu před přípravou namele a na vás je se jen probudit. Mletí je také výjimečně tiché.

Na šálek i na konvičku

Konvička kávovaru Filka pojme 10 espresso šálků, vybrat můžete ze 2 typů - skleněné, kterou můžete mít v kávovaru v režimu udržení teploty nebo termo konvice, kterou si můžete odnést třeba k pracovnímu stolu.

Snadno si však připravíte v kávovaru i jen 1 malý šálek nebo kávu s sebou do termohrnku. Kávovar je flexibilní na libovolnou velikost nádoby.

Znovupoužitelný filtr

Kávovar je vybaven ekologickým, opakovaně použitelným filtrem ve zlaté barvě, který lze mýt v myčce nádobí. Používat můžete i klasické papírové filtry.

 

Sklo nebo porcelán

Espresso jedině do porcelánu

Co říkají znalci? Klasické espresso nebo lungo patří správně pouze do porcelánu. U cappuccina je to věc volby, jestli si ho vychutnáte více ze šálku nebo skla. A nemusíte se omezovat pouze na tradiční bílou. Pohárky Revol měly být odpovědí na bídnou kávu z plastových kelímků. Z vtipné recese se stala stálice a oblíbený dárek.

Hrnky na kávu

Latte do skla

Flat white nebo latte si nejlépe vychutnáte ze skla. Viditelně oddělené vrstvy kávy a mléka jsou mistrovstvím baristy a patří k požitku z kávy. Série Barista německé sklárny Nachtmann je spojení prvotřídního sklářského řemesla a moderních trendů mistrů kávy.

Sklenice na kávu

 

Moka konvička
Moka konvička

Stylové moka kávovary

Moka konvička funguje podobně jako tlakový hrnec. Rychle a zběsile připraví šálek, který není tak silný jako espresso, ale je výraznější než překapávaná káva. Extrakce probíhá rychle a vroucí vodou, nevýhodou je tak "připálená" chuť u většiny levnějších přístrojů. Ale u konviček značky Alessi tvůrci promýšlí nejen design, ale i funkci. Její moka konvičky automaticky zastaví filtrování kávy ve správnou chvíli a pomáhají tak eliminovat hořkou pachuť a zachovat plné a zaoblené aroma.

Moka konvičky

kávovar
kávovar

French press - kávou ke zdraví

Nejjednodušší přístroj k přípravě kávy je ke kávě zároveň nejšetrnější. Tedy pokud dodržíte 3 základní pravidla - hrubé mletí, zalití horkou, nikoli však vroucí vodou a slití veškerého množství najednou, aby se zastavila extrakce. Pak si můžete vychutnat bohatou chuť kávy, ve které nejsou zničené cenné oleje a antioxidanty.

French pressy

Moka konvička
Moka konvička

Pro pravé puristy

Myslíte to s čistotou kávy opravdu vážně? Pro všechny hipstery a milovníky "hygge" radosti ze života jsou tu puristické překapávače. Kávu pouze přelejete přes filtr a necháte 5 minut odstát. Pro dokonalý, maximálně šetrný šálek vaší kávy.

Překapávače

kávovar
kávovar

Mlýnky na kávu

Víte, že kávové zrno obsahuje až 800 různých prchavých aromat a chutí? A že 15 minut po namletí až 60 % aromat vyprchá? Pokud si kávu chcete opravdu vychutnat, je důležité ji připravit vždy z čerstvě namletých zrn. Ano, v duchu vědomého bytí a vychutnání každého okamžiku bychom měli zapojit ruční pohon a kávu namlít v tradičním ručním mlýnku. A nebo pokocháme oko pohledem na stylového krasavce, který to rád udělá za nás.

Mlýnky na kávu

253 položek celkem
alessi tazza mug to
728 Kč
ALMMI24
Mlékovar WMF
KULINA WEEKEND
3 161 Kč –15 %
Mlékovar WMF
Skladem (12 ks)
2 686 Kč
WM0792816040
Kávovar na překapávanou kávu KA 4850 FILKA, stříbrná, Severin SEVE3488439
1280 960 60 fit kavovar kult www.wmf.cz 1
KULINA WEEKEND
2 999 Kč –15 %
2 549 Kč
WM0631016030
Šlehač mléka Milk & Choc LONO WMF
KULINA WEEKEND
3 799 Kč –21 %
2 998 Kč
WM413170011
1280 960 60 fit set hrnku kineo 2ks www wmf cz 5
KULINA WEEKEND
527 Kč –15 %
447 Kč
WM651509440
Nahoru
Další produkty