Fritézy

7 položek celkem
Horkovzdušná fritéza FR 2446, černá, Severin
Novinka
4 599 Kč
SEVE3498699
Horkovzdušná fritéza Actifry Extra FZ720015 Tefal
5 299 Kč –24 %
3 994 Kč
TEFFZ720015
Teplovzdušná fritéza FR 2445 Severin
2 999 Kč
SEVEFR2445
166559 horkovzdusna friteza fr 2455 severin
1 899 Kč –9 %
1 710 Kč
SEVEFR2455

Fritézy a vzdušné fritézy - pro zdravější a křupavější přípravu pokrmů

Co bych měl vědět o fritézách?

horkovzdušná fritéza je podobná troubě především tím, že peče a zapéká pokrmy, ale od trouby se liší tím, že používá méně oleje než běžná trouba a má topné komponenty pouze na horní straně. Díky tomu jsou potraviny během několika minut neuvěřitelně křupavé.

Vzduchové fritézy se často velmi rychle zahřívají a jídlo se v nich připravuje rychle a rovnoměrně díky soustředěnému zdroji tepla, umístění a velikosti ventilátoru.

Vzduchové fritézy umožňují připravovat pokrmy, které se tradičně smaží ve fritéze, například hranolky, na velmi malém množství oleje. Fritézy na vzduchu představují lepší alternativu k přípravě a konzumaci těchto potravin a pochutin s vysokým obsahem tuku.

Jak funguje horkovzdušná fritéza ?

Ve horkovzdušná fritézase potraviny vkládají do děrovaného koše a přístroj je připravuje tak, že kolem nich fouká horký vzduch. Konvekce vzniká působením síly vzduchu, který vaří a opéká vnější stranu potravin v koši. Chlebové pokrmy, jako jsou mražené kuřecí řízky, nebo škrobové potraviny bez chleba, jako jsou hranolky nebo brambůrky, zhnědnou, pokud teplota vzduchu přesáhne přibližně 320 F.

Čím se liší horkovzdušná fritéza od fritéza?

fritéza a horkovzdušná fritéza mají sice určité podobnosti, ale oba kuchyňské stroje se také výrazně liší, z nichž některé jsou uvedeny níže:

  • Fritézy potřebují velké množství oleje, aby se jídlo důkladně pokrylo. Pokrmy připravované ve fritézách lze připravovat jen se lžící oleje nebo třeba vůbec bez oleje.
  • Některé položky jsou ve horkovzdušná fritéza křupavější než ve fritéza , protože fritézy nepoužívají téměř žádný olej.
  • Fritézy se používají pouze ke smažení potravin. Vzduchové fritézy lze použít pro více technik vaření, jako je grilování nebo pečení!
  • Vaření ve horkovzdušná fritéza je zdravější.

Vzduchové a fritovací hrnce mají také některé společné výhody. Díky nim zůstane vaše kuchyň čistá (což není snadné, pokud se snažíte smažit jídlo v hlubokém oleji v hluboké pánvi) a většina stojanů a košů pro fritézy a fritézy na vzduchu se dá mýt v myčce nádobí.

Podívejte se na naši nabídku kuchyňských fritéz od spolehlivých firem, jako jsou například Tefal nebo Severin, a zjistěte, kolik toho pro vás mohou udělat!