Hmoždíře

6 položek celkem
Hmoždíř s tloukem SPICES, ZWILLING
1 796 Kč
ZW39500024
Hmoždíř s tloukem GOURMET, porcelán, WMF
699 Kč
WM0645416040
Hmoždíř s tloukem 14 cm, granit, COLE & MASON
1 059 Kč
CMH100279
Hmoždíř s tloukem 18 cm, granit, COLE & MASON
1 459 Kč
CMH100379
NBA094 packshot1 PEBB3760132812397

Hmoždíř s tloukem - váš univerzální nástroj na mletí

Hmoždíř s tloukem - trocha historie

Historie hmoždíř s tloukem je rozsáhlá a sahá tisíce let do minulosti. Předpokládá se, že pravěké národy mlely a kombinovaly potraviny pomocí prvního hmoždíře a tlouku. Používání hmoždíř s tloukem se postupem času vyvíjelo a stalo se nezbytnou součástí vybavení v mnoha odvětvích, včetně chemie, vaření a medicíny.

Mnoho kultur, které kladou důraz na autentičnost a dokonalost tradiční přípravy pokrmů, dodnes při vaření hojně používá hmoždíře a tlouky. Jedná se o víceúčelový přístroj, který lze použít na cokoli od mletí koření a bylinek přes míchání a mixování přísad až po přípravu pesta, marinád a past.

Jaká je hlavní funkce hmoždíř s tloukem?

Kuchyňský hmoždíř a tlouk slouží především k míchání a drcení přísad, zejména suchých, na jemný prášek nebo pastu. Kuchaři často používají hmoždíř k výrobě aromatických směsí pro marinády, potírání a omáčky hmoždíř s tloukem k drcení bylinek, koření a semen. Přísady lze tlouct a míchat hmoždíř s tloukem , aniž by se zahřívaly, což může občas změnit jejich chuť nebo vůni.

Hmoždíř s tloukem se také běžně používají při výrobě past, jako je pesto, kari pasta a kořenící směsi. Čerstvé bylinky a koření mohou při drcení a mletí v hmoždíř s tloukemuvolňovat své aromatické látky a přírodní oleje, a vytvářet tak chuťově výraznější a voňavější pasty. Kromě toho lze ořechy, semena a zrna pomocí hmoždíř s tloukemrozdrtit na jemnou mouku, kterou pak lze použít v mnoha receptech na pečení.

Jaký je rozdíl mezi hmoždířem a mlýnkem na koření?

Hlavní rozdíl mezi hmoždíř s tloukem a mlýnkem na koření spočívá ve způsobu mletí. Na rozdíl od mlýnku na koření, který používá mechanickou nebo elektrickou metodu drcení a mletí přísad, vyžaduje hmoždíř s tloukem fyzické drcení a mletí přísad.

hmoždíř s tloukem se skvěle hodí k mletí malého množství ingrediencí a drsný povrch hmoždíře pomáhá uvolňovat olej a chutě ingrediencí.

Mlýnky na koření jsou naopak určeny ke zpracování většího množství ingrediencí, jsou rychlé a skvělé, když potřebujete během večeře na stůl nějaké další koření.

Pokud si v kuchyni potrpíte na dobrý vkus, možná vás zaujme také naše nabídka nožů na bylinky zvaných mezzaluny, kuchařských nožů a také naše kolekce kořenek.