Spiegelau

Dekantér Red & White

 • 2 465 Kč
 • skladem 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Dekantér Red & White z bavorské sklárny Spiegelau s téměř 500letou tradicí je spojením řemeslného umu a neotřelého, moderního designu. Tence foukané stěny z průzračného křišťálu jsou tvarovány nezaměnitelným způsobem.

Tělo karafy má širokou, rovnou, stabilní základnu, avšak dno je uvnitř vyduté. Víno se tak uvnitř dekantéru může na větší ploše pohodlně usadit a krásně prokysličit, vydýchat a uvolnit celé spektrum vůní. Nalijte do dekantéru jen takové množství vína, které nechá vyniknout jeho kontrastu se sklem uvnitř karafy. Vyduté dno vám rovněž umožní stylový úchop a působivé nalévání vína z dekantéru do sklenic. Štíhlé hrdlo karafy s rozšiřujícím se okrajem je svůdně ovinuté tenkým proužkem skla a při dotyku zažíváte i intenzivní hmatový vjem. Požitek z vína pro všechny smysly.

 • Dekantér/karafa na víno o objemu 1000 ml
 • Propracovaný design nechá vyniknout kráse skla i vína
 • Široké, stabilní tělo s vydutým dnem
 • Štíhlé hrdlo s plastickým spirálovým dekorem
 • Rozšiřující se okraj pro snadné nalévání/vylévání
 • Vhodný pro červená i bílá vína
 • Lze využít také jako stylovou karafu na vodu a další nápoje
 • Zářivé, průzračné křišťálové sklo
 • Zvýšená odolnost proti rozbití
 • 100% bezpečné mytí v myčce
 • Ohleduplné k životnímu prostředí

Upozornění: Pro dosažení toho nejlepšího výsledku při dekantaci do nádoby nenalévejte více než 500 ml vína!

Proces dekantace znamená přelití vína z jedné nádoby, tj. z původní lahve, do nádoby druhé, tj. do dekantéru či džbánku. Dekantaci je možné provádět nejen u červených, ale také u bílých vín. Navzdory názoru, že dekantace je vhodná jen pro zralá červená vína, která jsou typická usazeninami na dně lahve, má svůj význam i u vín mladých – pro tzv. nadechnutí.

Víno se díky dekantaci dostává do většího kontaktu s kyslíkem, díky čemuž dochází ke zvýraznění jeho jednotlivých chuťových vrstev a aromat, víno je jemnější. V dekantéru víno také nádherně zvýrazní své vizuální charakteristiky a do svého požitku z něj tak zapojíte všechny smysly. Víno dekantujte přibližně 15 minut před jeho podáváním.

Sklárna Spiegelau nabízí pestrou paletu nejrůznějších karaf, džbánků a dekantérů. Na své si přijdou milovníci střídmého a čistého designu, experimentátoři vyhledávající odvážné a neotřelé kousky i tradicionalisté oceňující klasiku, otisk ruční práce a řemeslný um.

Německá značka Spiegelau s téměř 500letou tradicí zpracování křišťálu nabízí pestrou paletu sklenic na víno, degustační sklenice, speciální sklenice pro konkrétní typ lihovin či sklenice na nealkoholické nápoje pro denní použití. Velmi známá je však zejména pro své jedinečné sklenice na pivo. Sortiment zahrnuje též řadu dekantérů, džbánků a karaf.

Prvotřídní kvalitu sklenic Spiegelau zaručuje kombinace výrobních postupů a technického know-how. Sklenice jsou také extrémně odolné: nezávislá laboratoř garantuje, že i po 1500 cyklech v myčce na nádobí zůstávají bez škrábanců a poškození a neztrácí lesk.

Za dlouhou životností a odolností sklenic vůči rozbití se z velké částí skrývá tzv. Platinum Glass proces. V průběhu výroby prochází roztavené sklo poplatinovanými trubkami, díky čemuž jsou odstraněny veškeré nečistoty a nesrovnalosti. Výsledkem této relativně nákladné technologie jsou sklenice pozoruhodně snoubící eleganci, funkčnost a trvanlivost.

Všechny sklenice Spiegelau jsou vyráběny z bezolovnatého křišťálu se speciálním složením, které zaručuje dlouhou trvanlivost, odolnost vůči mytí v myčce i vůči rozbití a také větší lesk oproti sklenicím vyráběným z levnějších variant skla.

KÓD VÝROBCE: 8920188

O značce Spiegelau

Spiegelau

Spiegelau – The Class of Glass. Tradice značky Spiegelau, která proslula svými produkty z křišťálového skla pro každodenní i slavnostní využití, trvá téměř 500 let. Od výroby zrcadel na královský dvůr po současnou produkci stylových, a zároveň odolných sklenic. Zkrátka pět století řemeslné práce bavorských sklářů ve spojení s nejnovějšími technologiemi.

Kód: SP8920188
Značka: Spiegelau
Barva / rozměry: V 1000 ml, v 22,7 cm, Ø v nejširším místě 21,5 cm
Materiál: křišťál
vhodné do myčky