Riedel

Sklenice Hermitage Sommeliers

1 kus v balení

  • 2 445 Kč
  • skladem 9 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Kmotrem sklenice Hermitage Sommeliers je Marcel Guigal (jeden z nejlepších vinařů na severním toku Rhony).

Právě jemu vděčíme za to, že tento tvar byl po dvouleté vývojové fázi (1993-1995) označen jako nejlepší pro vína z oblasti Rhony, pro odrůdu Syrah.

Syrah, jednu z nejstarších odrůd vína, v tomto regionu prokazatelně pěstovali již staří Římané. Syrah plodí tmavá plná vína s vysokým podílem tříslovin a dobrým potenciálem zrání.

Sklenice Hermitage Sommeliers podporuje typickou vůni, připomínající pražený chléb a černé olivy. Tvar a tokové vlastnosti vínu propůjčují sametovou strukturu s vyrovnaným chuťovým vjemem. Třísloviny jsou vetkané do ovocné chuti, čímž třísloviny působí sladce a ztrácejí vysušující, trpkou pachuť v ústech.

Sklenice Hermitage Sommeliers Riedel doporučujeme na:

  • Châteauneuf-du-Pape
  • Grenache
  • Hermitage
  • Mourvedre
  • Shiraz, Syrah

Série SOMMELIERS:

Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

KÓD VÝROBCE: 4400/30

O značce Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakouské značky Riedel v sobě spojuje více než 250 let tradice s moderními technologiemi a inovacemi. Ve světě profesionálních someliérů i zapálených milovníků vína si společnost vybudovala jméno díky sklenicím, které jsou specificky tvarované dle jednotlivých odrůd vín. Produkty ze skláren Riedel jsou zárukou a synonymem pro prvotřídní kvalitu a vybraný design.

Kód: RD440030
Značka: Riedel
Série: Riedel Sommeliers
Barva / rozměry: v 23,5 cm, V 590 ccm
Materiál: křišťál
ručně foukané
vhodné do myčky
vyrobeno ručně