Pánev na maso? Jedině ta ocelová

V současné době jsou velmi oblíbené pánve s různými nepřilnavými povrchy, ale někdy nezaškodí se vrátit k tradicím a zkusit léty ověřenou klasiku v podobě ocelové pánve. Možná jste ji našli doma mezi starým nádobím nebo možná uvažujete o koupi nové, tak či tak jen těžko byste hledali pánev, na které připravíte maso lépe.

Pět skvělých vlastností ocelových pánví

● Odolá všem teplotám

Ocel má skvělou tepelnou odolnost a díky tomu můžete naplno využívat výhod vaření při vysokých teplotách.  Ocel také dobře vede i akumuluje teplo. Pro přípravu masa na prudko je to ideální volba. 

● Zlepšuje svoje vlastnosti

Čím více na ocelové pánvi vaříte a smažíte, tím má lepší vlastnosti. Používáním pánev zčerná, což není na škodu, ale naopak jde o pozitivní změnu. O kterém jiném nádobí můžete říct, že se s přibývajícími roky zlepšuje?

● Absolutně nezávadná

Povrch železné pánve je velmi tvrdý a při běžném používání jej nijak nepoškrábáte. Z ostatních pánví se můžou při vaření uvolňovat povrchové úpravy a dostávat do jídla, u oceli se vám to v žádném případě nestane.

● Všechny zdroje tepla

Ocel je feromagnetický kov, proto s ním lze jídlo připravovat na všech zdrojích tepla včetně indukce. Takže nebudete muset při pořízení indukčního vařiče řešit, co s touhle pánví.

● Robustní a pevná

Ocelové nádobí už na první pohled působí bytelným dojmem a nejen, že tak působí, ono bytelné opravdu je. Při správném zacházení vám bude sloužit dlouhé roky a možná svoji milovanou pánev odkážete i svým potomkům.  

Co udělat s novou ocelovou pánví?

Ocelovou pánev musíte na první použití náležitě připravit. Jde o takzvané vypalování, kdy se pánev zbaví všech nečistot a vy ji bude moct užívat naprosto bez obav. Vypalování můžete provést dvěma způsoby. 

● Vypalování olejem

Nejdříve pánev polijte vroucí vodou a následně ji vysušte utěrkou dosucha. Nalijte do ní menší množství oleje a zapněte sporák na vysokou teplotu a zahřejte na něm olej. Pečlivě s pánví otáčejte, aby se horký olej dostal na celý povrch pánve. Olej musí pořádně kouřit a povrch zčerná. Po vypálení vytřete pánev suchou papírovou utěrkou.

● Vypalování solí

Stejného efektu dosáhnete i se solí. V tomto případě budete potřebovat kilo až dvě soli, podle velikosti pánve. Zahřívání zabere zhruba půl hodiny, ze soli se začne kouřit a povrch pod ní také změní barvu. Po třiceti minutách sůl vysypte a pánev také utřete do sucha.

Pravidelná údržba

● Žádné hrubé nástroje a myčka

Přestože je pánev z oceli velmi odolná, tak ji raději nečistěte abrazivními drátěnkami či pískem. Ocel se také příliš nekamarádí s myčkou nádobí, většina prostředků je na bázi chloru, který by mohl povrch poškodit. V případě velkého znečištění ji můžete znovu vypálit, čímž se nečistoty spolehlivě odstraní. 

● Voda není přítel vaší pánve

Ocel nemá žádnou nerezavějící povrchovou úpravu, proto vždy udržujte pánev na suchém místě a vytírejte ji dosucha. Pokud se v ní připálí jídlo, tak ji nenechávejte nikdy odmočit. Riskujete vznik rzi. 

● Olejování

Jednou za čas dopřejte své pánvi olejovou kůru. Čistou a suchou pánev natřete libovolným druhem jedlého kuchyňského oleje. Pánev získá hydrofobní ochrannou vrstvu, která bude částečně chránit před vlhkostí.

● Změna barvy není na škodu

Pravidelným používáním změní ocelová pánev barvu a získá černý povlak. Nejde o vadu a v žádném případě to není důvod k reklamaci. Černý povlak značí pravidelně používanou pánev se skvělými vlastnostmi.

Návrat k tradicím s ocelovou pánví

Přestože většina lidí tíhne k nepřilnavým pánvím, tak profesionální kuchaři stále sázejí na klasiku v podobě oceli. Vy si budete moct dopřát pocit profesionální kuchyně díky řadě B Element od francouzské firmy De Buyer. Tato řada nabízí několik velikostí klasických pánví, grilovací pánev, lívanečník, pánev na steaky a dokonce pánev na palačinky. Každá z těchto pánví je potažena ochrannou vrstvou ze včelího vosky chránící proti korozi. Všechny pánve jsou vhodné i pro zapékání v troubě díky celokovovému provedení.

Ovládněte umění dokonalého steaku s ocelovou pánví!

Tuk je nositel chuti a při přípravě dokonalého steaku by mělo počítání kalorií zůstat za dveřmi. Na ocelovou pánev pro přípravu steaků vždy patří olej, u prorostlejšího masa můžete vynechat. 

Rozpalte olej na vysokou teplotu, až se z něj začne kouřit. Položte na něj steak a teplotu jen mírně snižte.  V žádném případě neoddělujte maso od pánve násilím, správně zatažené maso se od ní samo odlepí. Nepíchejte do masa vidličkami, může z něj vytéct šťáva a steak by byl suchý.

Po odlepení masa z jedné strany jej obraťte a nechte zatáhnout i z druhé strany. Díky ocelovým rukojetím B Mineral můžete steak s celou pánví nechat dopéct v troubě do požadovaného stupně propečení. 

Mezitím si na druhé grilovací pánvi připravte zeleninu jako přílohu k steaku. V letní sezóně určitě nevynechejte cuketu, papriku a rajčátka. Ke steaku také neodmyslitelně patří zelené fazolky. 

Teď už nezbývá než si bez sebemenších výčitek vychutnat luxusně připravený steak s grilovanou zeleninou. Správně propečeným flákem masa neurazíte žádnou návštěvu a jistě se stanete oblíbeným hostitelem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení