Spiralizéry

8 položek celkem
Elektrický spiralizér se 3 nástavci KULT X WMF
2 299 Kč
WM0416480011
Příruční spiralizér SpiroGo 20133 Joseph Joseph
346 Kč
JS20133
JS20183 1 JS20183
OXO11194200 1
765 Kč
OXO11194200
JS20158 1
663 Kč
JS20158
OXO11151300 1
473 Kč –14 %
404 Kč
OXO11151300
Příruční spiralizér Duo Compact 20134 Joseph Joseph JS20134

Spiralizéry - proměňte zeleninu a ovoce v nudle

K čemu slouží spiralizér na zeleninu?

Spirálové kráječe na zeleninu jsou kulinářské nástroje na vytváření zeleninových vláken ve tvaru jazyků, jako jsou cukety, brambory, okurky, mrkev, jablka, pastinák a červená řepa.

Některé kuchyňské roboty nebo stolní mixéry se dodávají také s nástavci nebo příslušenstvím pro spiralizér.

Jakou zeleninu můžete spiralizovat?

Většinu zeleniny, která si při krájení zachovává svůj tvar, lze spiralizovat. spiralizér můžete použít na mrkev a cukety, ale také na další kořenovou zeleninu, papriky, šalotku, cibuli, červenou řepu, tuřín a brambory.

Před použitím spiralizéru můžete zeleninu zbavit slupky pomocí kleštiček škrabka na zeleninu ale v mnoha případech to není nutné.

Vyplatí se spiralizéry zeleniny?

Rozhodně. Spiralizéry na zeleninu mají několik výhod, kvůli kterým se vyplatí do nich investovat. Následující důvody jsou některé z nich:

  • Spiralizér je vynikající alternativou k běžným těstovinám - umožňuje přeměnit prakticky jakoukoli zeleninu nebo ovoce na nudle, takže je ideální, pokud chcete omezit množství sacharidů. Tyto "nudle" můžete jíst čerstvé nebo smažené. Nejoblíbenějšími náhražkami těstovin jsou mrkev, žlutá dýně a cuketa.
  • Pěkný způsob, jak zvýšit příjem zeleniny - Potřebujete povzbudit, abyste jedli více zeleniny? Se spiralizérem by to mohla být větší zábava. Žvýkání stužek řepy, zelí, paprik, sladkých brambor a další zeleniny je pro vás jistě příjemnější
  • Výborné pro děti - Spiralizéry na zeleninu jsou výborné, pokud chcete děti přimět, aby pomáhaly v kuchyni a jedly více zeleniny. Použití spiralizér je bezpečné a takto připravená zelenina mizí z talířů mnohem rychleji!

Jaké recepty můžete připravit pomocí spiralizérzeleninu?

Cuketa je jednou z nejčastěji spiralizovaných zelenin, ale existuje mnoho dalších pokrmů, které můžete připravit pomocí spiralizéru; několik z nich je uvedeno níže:

  • Teplé nudle ze sladkých brambor, zelí a čočky
  • Cuketové Alfredo
  • Pečená spirálovitá zelenina s bylinkami
  • Zeleninové těstoviny s pestem
  • Cuketové nudle caprese
  • Spiralizovaná vaječná hnízda ze sladkých brambor
  • Coleslaw

a mnoho dalších!

Můžete si také prohlédnout naši kolekci kuchyňských struhadel a mandolínových kráječů, a pokud potřebujete zpracovat větší množství potravin, můžete se podívat také na naši nabídku elektrických sekáčků a drtičů potravin.