Riedel

Dekantér Ayam black stripe

možno zavěsit

  • 8 793 Kč
  • skladem 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Kód: RD201602
Značka: Riedel
Barva / rozměry: černý pruh, v 28,7 cm, V 1700 ccm
Materiál: křišťál
ručně foukané
vhodné do myčky

Popis produktu

1 kus v balení

Riedel představuje Ayam dekantér vytvořený speciálně při příležitosti 260. výročí založení Riedel Crystal. Sám Maximilian J. Riedel se ujal designérské role s cílem vytvořit výjimečný inovativní tvar. Designéra oslnila silueta slepice Ayam (Cemanská slepice původem z Indonésie), kterou přetvořil do těch nejčistších linií. Právě příležitost výročí se stala silnou inspirací k tomu vytvořit nový, moderní a funkční design a symbolicky tak naznačit, jakou cestou se chce společnost do dalších let vydat.

Dvoukomorový tvar dekantéru urychlí dekantaci vína, neboť si víno odpočine ve 2 komorách. Při nalévání je pak provzdušněno v první komoře, aby následně do druhé komory steklo takové množství, které je pro servírování ideální. Tvar dekantéru byl navržen se silným důrazem na balanc. Přesvědčivým důkazem je až neuvěřitelná funkce zavěšení. Dekantér můžete postavit na stůl, ale i zavěsit na kraj stolu, baru. Manipulace s ním je pohodlná a bezpečná. Dokonalá konstrukce a perfektní vyváženost oslní všechny milovníky vína.

Ručně vyrobený a ručně foukaný mistry skláři v Riedel sklárně v Tyrolsku. V nabídce v čiré variantě nebo s bílým / černým pruhem.

K čištění tohoto dekantéru nepoužívejte čistič na karafy a dekantéry Riedel, mohlo by dojít k uvíznutí kuliček v úzké části.

Úvaha Christiana Moueixe o dekantaci:

"Já osobně dávám přednost dekantaci jak u mladých tak i u zralejších vín. V případě zralých vín je dekantace výrazem respektu, v případě vín mladých výrazem důvěry. Dekantace zralých vín krátce před podáváním způsobí, že barva a čirost nebude znehodnocena usazeninami, které se ve víně vytvořily v průběhu skladování. Dekantace mladých vín několik hodin před podáváním vínu poskytne možnost rozvinout svůj buket, nabýt stupně zralosti, jakého by jinak dosáhlo pouze dlouholetým skladováním.“

KÓD VÝROBCE: 2016/02

O značce Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakouské značky Riedel v sobě spojuje více než 250 let tradice s moderními technologiemi a inovacemi. Ve světě profesionálních someliérů i zapálených milovníků vína si společnost vybudovala jméno díky sklenicím, které jsou specificky tvarované dle jednotlivých odrůd vín. Produkty ze skláren Riedel jsou zárukou a synonymem pro prvotřídní kvalitu a vybraný design.