Produkt se už neprodává

Brusný kámen hrubost 1000/3000 J

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Brusný kámen WÜSTHOF vám umožní restaurovat ostří vašeho nože. Broušení za pomoci brusných kamenů je velmi jemné. Kameny jsou vyráběny o různých hrubostech. Brousit začínáme na hrubé straně, leštíme na straně jemnější. Hnědá strana kamene má jemnou zrnitost 1000 J určenou pro odstranění malých škrábanců a broušení tupých nožů. Modrá strana se zrnitostí 3000 J pak slouží pro běžnou údržbu ostří.

Použití:

  1. Před použitím namočte brusný kámen do vody a ponechte ponořený po dobu cca 5 až 10 minut. Pokud se při hýbání s kamenem již neobjevují bublinky vzduchu, kámen již absorboval optimální množství vody a můžete jej z vody vyjmout.
  2. Položte kámen na neklouzavý povrch. Udržujte jej dostatečně mokrý po celou dobu broušení.
  3. Jednou rukou pevně uchopte rukojeť nože, ostřím směrem k tělu. V této poloze přiložte čepel na brusný kámen pod úhlem 15–20°. Volnou ruku umístěte na čepel nože, nad hranu ostří.
  4. Táhněte nožem stejnoměrnou rychlostí nahoru a dolů, při zachování úhlu. Používejte mírný tlak.
  5. Pro broušení druhé strany otočte nůž do takové pozice, kdy ostří směřuje od těla. Opět udržujte úhel 15–20°.
  6. Strany nože je při broušení pravidelně po cca pěti až deseti pohybech střídat, aby docházelo k rovnoměrnému úbytku materiálu.
  7. Pro odstranění "jehly" (tenoučkého kousku oceli vzniklého při rovnoměrném ubírání materiálu z obou stran ostří) nakreslete nožem oblouk vycházející z levého horního kraje brousku k jeho pravému dolnímu kraji. Posléze podržte nůž pod tekoucí vodou, která dočistí ostří. Pečlivě osušte.

KÓD: WU4451

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu