Měděné univerzální pánve

4 položek celkem
Univerzální pánev M´6S Mauviel 26 cm
8 200 Kč
ML54226
Univerzální pánev M´6S Mauviel 20 cm
8 140 Kč
ML54220
Měděná pánev O 24 cm Eva Solo
4 029 Kč
ES271010
Měděná pánev na indukci O 28 cm Prima Matera de Buyer
16 469 Kč
DB622428

Univerzální měděné pánve jsou univerzální a odolné nádobí, které lze použít k přípravě nejrůznějších pokrmů. Jsou tepelně vodivé, takže se rychle a rovnoměrně zahřívají, a také dobře udržují teplo, takže se jídlo vaří rovnoměrně a zůstává déle horké. Měděné pánve jsou také nepřilnavé, takže se jídlo snadno uvolňuje a čištění je hračka.

Jednou z největších výhod univerzálních měděných pánví je jejich všestrannost. Lze na nich připravovat vše od vajec a palačinek až po steaky a mořské plody. Jsou také ideální pro omáčky a šťávy, protože rovnoměrně rozvádějí teplo a zabraňují připalování.

Měděné pánve jsou také velmi odolné. Jsou vyrobeny ze silnostěnné mědi, která je odolná proti deformacím a promáčknutí. Při správné péči může měděná pánev vydržet mnoho let.

Chcete-li o univerzální měděnou pánev pečovat, jednoduše ji ručně umyjte jemným mýdlem na nádobí a teplou vodou. Nepoužívejte abrazivní drátěnky ani drsné čisticí prostředky, protože by mohly poškodit povrch pánve. Po umytí pánev důkladně osušte měkkým hadříkem.

Pokud se na vaší měděné pánvi vytvoří patina, můžete ji odstranit vyleštěním čisticím prostředkem na měď nebo směsí citronové šťávy a soli. Jednoduše naneste čisticí prostředek na pánev a rozetřete jej měkkým hadříkem. Po odstranění patiny pánev důkladně opláchněte vodou a osušte ji měkkým hadříkem.

Při správné péči vám univerzální měděná pánev poskytne dlouhá léta radosti z vaření.