Sklenice na pivo

28 položek celkem
Sklenice Beer Veritas Riedel
Sticker
1 534 Kč –15 %
1 303 Kč
RD644911
171116 sada sklenic na pivo bitz 380 ml 2 ks
Sticker
439 Kč –20 %
351 Kč
BITZ911942
Sklenice na pivo 0,5 l Eva Solo
Sticker
1 060 Kč –15 %
901 Kč
ES541112
916185 high
Sticker
749 Kč –23 %
572 Kč
LYG916185
Sklenice na pivo 0,35 l Eva Solo
Sticker
961 Kč –20 %
768 Kč
ES541111
Nahoru
Další produkty

Sklenice na pivo - vychutnejte si pivo ještě více!

Co jsou pivní sklenice?

sklenice na pivo je zvláštní druh skleněného poháru, který je určen k pití piva. Existují sklenice na pivo různých tvarů, rozměrů a materiálů, které mají zlepšit zážitek z pití a chuť různých druhů piva.

Pivní sklenice dostupné na Kulina vyrábějí renomovaní výrobci a specialisté na sklo, jako např Eva Solo. A pokud hledáte dárek pro fanouška piva, určitě se podívejte na naši nabídku designových otvíráků.

Jaké jsou typy pivních sklenic?

Aby bylo pití piva příjemnější, podává se ve sklenicích. Vzhled, vůně a chuť piva mohou být ovlivněny tvarem a velikostí sklenice, což vám umožní plně si vychutnat všechny jeho charakteristické vlastnosti. Své oblíbené pivo si můžete ještě více vychutnat, pokud použijete vhodný druh sklenice. Mezi nejtypičtější typy pivních sklenic patří:

  • Půllitr: Standardní půllitrová sklenice má rovné stěny a mírně se zužuje na dně. Obvykle se v něm podávají piva a ležáky.
  • Tulipánové sklo: Tulipánová sklenice se podobá půllitru, ale liší se tím, že má rozšířenou horní část, která se směrem dolů zužuje. Používá se ke zlepšení chuti a vůně silných a voňavých piv, jako je belgické pivo.
  • Sklenice na plzeňské pivo: Sklenice na plzeňské pivo je vysoká a štíhlá sklenice s mírným okrajem nahoře. Je navržen tak, aby vynikla čistota a perlivost plzeňských a jiných světlých piv.
  • Weissbier Glass: Sklenice na Weissbier má baňatou horní část a je vysoká a tenká. Jeho účelem je zlepšit chuť a vůni pšeničných piv.
  • Sklenička na šňupátko: Sklenice na šňupací skleničku má úzký otvor a širokou misku. Je krátká a robustní. Vyrábí se pro zlepšení chuti a vůně robustních a komplexních piv, jako jsou stouty, portery a barleywiny.

Jak mám nalít pivo do sklenice?

Pivo se nenalévá do sklenice pouhým nakloněním lahve nebo plechovky. Výběr vhodné sklenice pro podávané pivo, její naklonění pod úhlem 45 stupňů, opatrné nalévání po stěně sklenice a postupné narovnávání, aby se vytvořila dobrá pěna, to vše jsou kroky v umění dokonalého nalévání.

Před ochutnávkou se chvíli kochejte vůní a pohledem na pivo. V horní části sklenice nechte přibližně centimetr místa, aby se pěna mohla usadit.

Nabízíme také různé sklenice na alkoholické nápoje, jako jsou koktejlové sklenice, sklenice na víno, sklenice na šampaňské a sklenice na long drinky.