Popelníky

4 položek celkem
Popelník s klapkou PATTY Blomus
611 Kč
BM68236
Popelník SCALA Philippi 13 cm stříbrný
1 869 Kč
PHP123174
Popelník MARY Blomus
Popelník MARY Blomus
Skladem (1 ks)
1 121 Kč
BM68250
Popelník COCOON Philippi 13 cm stříbrný
3 219 Kč
PHP195149

Popelník - pohodlný a bezpečný způsob, jak si vychutnat svůj doutník

Co je to Popelník a k čemu se používá?

popelník je nádoba na popel a nedopalky cigaret nebo doutníků. Popelníky jsou obvykle vyrobeny ze žáruvzdorných materiálů, jako je sklo, kov nebo keramika, a dodávají se v různých tvarech a velikostech.

Popelníky se běžně nacházejí na místech, kde je kouření povoleno, jako jsou venkovní terasy, bary a kuřácké salónky. Mohou být používány i v soukromých domech jednotlivci, kteří kouří nebo hostí hosty, kteří kouří.

V posledních letech, kdy se kouření stalo méně populárním, se popelníky ve veřejných prostorách vyskytují méně často a stávají se spíše sběratelským artiklem nebo novinkou. Někteří lidé používají popelníky i k nekuřáckým účelům, například na mince, šperky nebo jiné drobné předměty.

Historie popelník

Popelníky se používají již po staletí, a to již od starověku, kdy lidé sbírali popel a vyhazovali ho do speciálních nádob. V 19. století, kdy se kouření stalo populárnějším, se popelníky rozšířily a začaly se vyrábět v různých tvarech a velikostech.

Na počátku 20. století se popelníky staly oblíbeným dekorativním předmětem s mnoha různými vzory a materiály, včetně skla, kovu a porcelánu. Popelníky byly často zdobeny složitými vzory, logy a motivy a mnoho z nich bylo vyrobeno slavnými umělci a designéry.

V polovině 20. století bylo kouření velmi populární a popelníky se staly všudypřítomným artiklem v domácnostech, kancelářích i na veřejných místech. Mnoho hotelů, restaurací a leteckých společností dokonce poskytovalo popelníky jako součást svých služeb.

Ve druhé polovině 20. století, kdy se rozšířily informace o negativních zdravotních účincích kouření, se však postoj ke kouření začal měnit a obliba popelníků začala klesat. Mnoho veřejných prostor a podniků začalo kouření zcela zakazovat a popelníky se přestaly používat i v soukromých domech.

Dnes jsou popelníky stále používány kuřáky a lze je nalézt na některých veřejných místech, ale již nejsou tak běžné a oblíbené jako dříve.

Kdy a kde potřebuji popelník?

Na každém místě, kde je povoleno kouřit, je obvykle vyžadován popelník, např.:

  • Domy: Pokud vy nebo vaši přátelé kouříte, potřebujete popelník . Můžete si vybrat, zda chcete mít popelník na terase nebo balkoně, ve vymezeném kuřáckém prostoru nebo v konkrétních místnostech, kde je kouření povoleno.
  • Venkovní prostory: Pokud máte terasu, balkon nebo jiné venkovní prostory, kde je kouření povoleno, musíte mít popelník . Venkovní popelníky by měly být odolné vůči povětrnostním vlivům, aby vydržely působení povětrnostních vlivů.
  • Restaurace a bary: Restaurace a bary mají často vyhrazené prostory pro kuřáky s popelníky. V některých zařízeních mohou být zákazníci povinni kouřit výhradně na určených místech.

Závěrem lze říci, že popelník je nutný na každém místě, kde je povoleno kouřit, aby se udržel pořádek a snížilo riziko požáru.

Je popelník dobrý nápad na dárek "pro něj"?

Záleží na zálibách a chování dané osoby. popelník by mohl být přínosným a ohleduplným dárkem, pokud dotyčný kouří a dělá to pravidelně doma nebo venku. Pokud však někdo nekouří nebo přestal kouřit, popelník nemusí být tím pravým dárkem. Kouření je osobní volba, a proto i dobře míněné dárky spojené s kouřením mohou některé obdarované urazit.

Obecně platí, že při výběru dárku je třeba zohlednit zájmy a preference obdarovaného. Vždy je dobré se obdarovaného přímo zeptat, pokud si nejste jisti, nebo zvolit neutrálnější dárek. Jako neutrálnější volbu pro něj můžete zvolit naši nabídku moderních her nebo praktických kancelářských doplňků.