Sklenice RIEDEL

15.12.2009
RIEDEL - víc než jen sklenice na víno. Speciálně navržené sklenice podle odrůdy vína pro rozvinutí chuti…

Sklenice na vino Riedel

 

Jméno původem české značky RIEDEL vyvolá u všech milovníků dobrého vína mírné chvění. Ptáte se proč? Claus Riedel byl prvním člověkem v historii skla na víno, který začal sklenice navrhovat a vyrábět podle charakteru každé odrůdy vína. Chuť každé odrůdy se tak ve sklenici dokonale rozvine. I proto má sklářská společnost Riedel Glass Company exklusivní pozici ve světech skla a vinařství.


Sommeliers


Sklenice Riedel si můžete vybrat z několika řad. Vrcholem zážitku jsou ručně vyráběné sklenice z řady Sommeliers. V roce 1973 byla navržena tato řada 10 sklenic společně s italským sdružením sommeliérů. Řada Sommeliers je tedy určená především pravým znalcům vína.


Všechny sklenice jsou vyráběné z křišťálu a vhodné do myčky. Ostatní řady sice již nejsou z ručně foukaného skla, díky své ceně jsou však dostupnější. A navíc díky dokonalé výrobě jsou sklenice opravdu kouzelné.


O-Riedel

O-Riedel jsou nové inovativní sklenice nejen na víno. Vypadají moderně, skvěle padnou do ruky. Sklenice O-Riedel jsou prostě sklenice pro každý den.


Decantery Riedel

Riedel představuje nejen sklenice, ale také dokonalé decantery na víno a destiláty. Vždy si můžete zvolit mezi strojovou výrobou a ruční prací.

Protože požitek z vína začíná u sklenice…