Smoothie pro zdraví

 

Smoothie

Proč pít smoothie

Smoothie jsou jednoduchá, chutná a účinná cesta, jak do jídelníčku zařadit spoustu ovoce, zeleniny a vitamínů.

Ruku na srdce, opravdu zvládáte sníst těch ideálních 5 porcí zeleniny a ovoce denně? A sní je vaše děti? Do smoothie snadno propašujete i nepopulární zeleninu. Smothie nejsou tak populární nadarmo. Jsou nejspíš nejsnadnějším a nejchutnějším způsobem, jak jíst zdravěji.

Domácí smoothie jsou levnější, máte kontrolu nad tím, co do nich dáváte a máte nepřeberně možností. Pokud je chcete stabilně zařadit do vašeho jídelníčku, je základem dobré plánování, nákup kvalitních surovin a mít vše potřebné k přípravě po ruce. Co k přípravě smoothie potřebujete?

Mixer na smoothie

Smoothie mixér

Základním pomocníkem je kvalitní stolní mixér. Ve výkonném mixéru zpracujete nejen ovoce a zeleninu, ale připravíte si např. i domácí ořechové máslo pro extra porci bílkovin a zdravých tuků. Poradí si i s ledem, což oceníte hlavně v létě, kdy si děti užijí domácí ovocnou ledovou tříšť. Špičkový výkon nabízí především mixéry Vitamix nebo KitchenAid v řadě Power Plus.

Mixér je vhodné mít trvale umístěný na kuchyňské lince a suroviny si připravit předem, protože ráno nebývá času nazbyt. Mixér ale může být i ozdobou vaší kuchyně. Vybírat můžete z oblíbeného retra, kde je dlouholetou ikonou řada KitchenAid Artisan, designové elegance řady Alessi Plissé nebo futuristických kousků Zwilling Enfinigy.

Smoothie maker

Smoothie maker

Stolní mixér je výborná investice, pokud ho využijete naplno. Chcete připravovat pouze smoothie a stačí vám rychlý praktický pomocník, který nezabere moc místa? Pak je nejlepší volbou smoothie maker. Mixujete přímo v nádobě, která poté poslouží jako cestovní láhev. Minimum nádobí, maximální pohodlí. Většina modelů obsahuje 2 nádoby pro pár nebo 2 dávky smoothie sebou.

 

Lis na citrony

Citrusovač

Máte nejraději citrusy? Stačí přepůlit citron, pomeranč nebo grep a vymačkat. Domácímu freshi z citrusů se sebelepší džus v krabici jednoduše nevyrovná. A na sklenici vlažné vody s citronem po ránu nedá dopustit mnoho wellness guru. Nejlepší volbou pro vás je lis na citrusy nebo odšťavňovač.

láhev na smoothie

Láhev na smoothie

Smoothie většinou pijeme ráno jako snídani nebo jako svačinu. Do auta, do fitka, do práce, je to perfektní snídaně "on the go". Pokud není láhev příslušenstvím mixéru, je dobré si ji pořídit. Vybírejte láhve z ekologického plastu nebo nerezu a nejlépe se širším hrdlem. Kvůli pohodlnému pití i údržbě. Smoothie bývá husté a pokud do něj rádi přidáte i různá semínka, bude se vám z širší láhve pít mnohem lépe. Láhve je možné mýt v myčce, ale jste se k vymytí dostali až po několika hodinách, je lepší ji pročistit kartáčkem na dětské lahve. A nezapomínejte také na pitný režim. Podívejte se na naše tipy, jak vypít 2 litry tekutin denně.