Produkt se už neprodává

Sklenice Tequila Sommeliers

1 kus v balení

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Oficiální sklenice na tequillu byla navržena tak, aby vyzdvihovala charakteristiky tohoto mexického národního nápoje - tequilly reposados, anejos a reservas.

Velikost a tvar sklenice Tequila Sommeliers zdůrazňují nejjemnější a velice delikátní aroma tequilly získávané z modrého agáve zrající v dubových sudech a redukují palčivé alkoholové výpary. Tequilla bývá charakterizována jako ucelená, hebká a sladká.

Dlouhá stopka sklenice vyzdvihuje tequillu na úroveň, kterou zasluhuje.

Vývoj sklenice Tequila Sommeliers proběhl na dvou workshopech vedených Georgem Riedelem ve spolupráci s vybranými producenty, palírenskými mistry a experty. Proběhla degustace 100% Agave Reposado Tequilly, která zrála 8 měsíců v dubových sudech. Každý workshop sestával ze 4 kol, v každém kole byly vyřazeny 3 sklenice tak, aby byl nalezen dokonalý tvar číše.

Sklenice Tequila Sommeliers Riedel doporučujeme na:

  • Tequilla
  • Tequilla Reposado

Série SOMMELIERS:

Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

KÓD: RD440018T

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu