Riedel

Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers

1 kus v balení

  • 2 195 Kč
  • skladem 4 ks
    další kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Kód: RD440080
Značka: Riedel
Série: Riedel Sommeliers
Barva / rozměry: v 11,5 cm, V 200 ccm
Materiál: křišťál
ručně foukané
vhodné do myčky
vyrobeno ručně

Popis produktu

Od Campbell Destillers ze skotského Highlands nám přišlo pozvání, abychom pro jejich produkty Edradour a Aberlour vyvinuli sklenici. Single Malt, nápoj s dávkou individuality, vyráběný podle mnohaleté tradice a dozrávající v sudech nejrůznějšího původu.

Whiskey Highland, Lowland, Islay nebo Irish Malt se vyrábí ze 100% ječmene, který trvale definuje osobnost whiskey. Přestože chuťově se velmi různí, sklenice Riedel single Malt Whiskey je obzvláště vhodná k tomu, aby prezentovala jejich ječný charakter.

Převážně se používají číše, které Single Malt s jejími drobnými nuancemi nemohou vyhovět. Skotové nedají dopustit na přidání trošky vody, ten podle nich aroma nechá lépe vyznít a docílí tak měkkých kompaktních chuťových nuancí. Náš cíl proto zněl jasně: sklenice Riedel Single Malt musí dosáhnout stejného efektu i bez "zředění" koncentrace a dále zdůraznit původ skotské klasiky, aby ji nebylo možné zaměnit s koňakem.

Je nám známo, že štíhlý, vysoký základní tvar zjemňuje ostrost alkoholu. Pro doladění jsme vyrobili mnoho různých prototypů, lišících se průměrem a výškou. Rozšířený okraj sklenice je známý tím, že podtrhuje ovocné aroma a alkoholu ubírá na ostrosti. Konečné dolaďování proběhlo v Highlands u Aberlour pod vedením palírenského mistra a zástupců managementu.

Z velkého počtu možností byl vybrán jediný tvar jako bezvýhradně ideální. Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers podtrhuje sladkost a křehce krémovou chuť Single Malt. Pouze v dochuti tento nový tvar ukazuje sílu alkoholu.

Sklenice Single Malt Whisky Sommeliers Riedel doporučujeme na:

  • Single Malt Whisky
  • Whisky, Whiskey

Série SOMMELIERS:

Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

KÓD VÝROBCE: 4400/80

O značce Riedel

Riedel

Nápojové sklo německé značky Riedel v sobě spojuje více než 250 let tradice s moderními technologiemi a inovacemi. Ve světě profesionálních someliérů i zapálených milovníků vína si společnost vybudovala jméno díky sklenicím, které jsou specificky tvarované dle jednotlivých odrůd vín. Produkty ze skláren Riedel jsou zárukou a synonymem pro prvotřídní kvalitu a vybraný design.