Produkt se už neprodává

Sklenice Mature Bordeaux Sommeliers

1 kus v balení

Zavolejte nám na 800 112 212 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Degustace prokázaly neskutečný potenciál stárnutí přívlastkových vín z Bordeaux.

Také vína stočená před sto a více lety a perfektně uskladněná se dokonce i dnes ukazují ve své nejlepší kondici. Pozdě dozrávající odrůdy s malými plody s tlustou slupkou vynášejí v dobrých ročnících extrémně plná vína s masivními tříslovinami, která vyžadují dlouhodobé uskladnění v lahvích, aby dosáhla skutečné zralosti. Vyzrálá vína se vyznačující tím, že mají lepší chuť než vůni.

Tóny buketu připomínají houby a lesní půdu. Některé vůně mohou být velmi pronikavé. Příliš velká sklenice by takové aroma zbytečně vyzdvihla.

Z tohoto důvodu doporučujeme sklenici středního objemu pro potěšení vašich chuťových buněk. Koncentruje zralou ovocnou chuť, zvýrazněním kyselosti dodává říz a zbylé třísloviny se živě projeví.

Sklenice Mature Bordeaux Sommeliers Riedel doporučujeme na:

  • Bordeaux (vyzrálé)
  • Zweigeltrebe

SOMMELIERS:

Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

KÓD: RD44000R

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu