Riedel

Sklenice Chablis/Chardonnay Sommeliers

1 kus v balení

  • 2 195 Kč
  • nedostupné, doprodáno
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Některá z nejušlechtilejších a nejdražších suchých bílých vín se vyrábí právě z této odrůdy pocházející z burgundské oblasti a nyní pěstované téměř ve všech vinařských oblastech na světě.

Zejména v zámoří se popularita Chardonnay zakládá na jeho olejovité struktuře, vyvážené dubové, máslové chuti s nízkou kyselostí. Z této odrůdy vznikají vína s vysokým obsahem alkoholu, která se často nechávají zrát v malý dubových sudech. Vinaři do vína někdy přidávají kyselinu vinnou, aby vyvážili jeho nízkou míru kyselosti.

Sklenice Chablis / Chardonnay Sommeliers je navržena tak, aby nízkou kyselost vyvážil alkohol a bohaté aroma vína, zvýrazňuje jeho sametovou, měkkou strukturu, vyzdvihuje ovocné aroma a zajistí vínu dlouhou, vyrovnanou dochuť. Tento klasický tvar od Riedela umožňuje mladým vínům projevit jejich výraznou svěžest, zatímco u zralejších vín podporuje ořechové, kořeněné, minerální aroma, typické pro tuto odrůdu.

Sklenice Chablis / Chardonnay Sommeliers Riedel doporučujeme na:

  • Albarino, Bourgogne Aligoté, Bordeaux (bílé)
  • Burgundské (bílé), Chablis, Chardonnay, Chenin Blanc
  • Corton-Charlemagne, Cortese, Hermitage blanc
  • Marsanne, Meursault, Montagny, Morillon, Pinot (Blanc, Grigio, Gris)
  • Rulandské, St. Joseph (blanc), Sauvignon blanc (Barrique)
  • Sauvignon-Sémillon (Barrique), Vernatsch, Viognier

Sklenice SOMMELIERS:

Ve spolupráci s italským sdružením sommeliérů A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Série obsahuje 10 různých velikostí.

Od této chvíle se svět vín od základu změnil.

V různých regionech a na různých kontinentech se dnes produkují vína, která tehdy neexistovala nebo byla zcela neznámá. Proto ve vývoji série Sommeliers dále pokračoval syn Georg Riedel, až se Sommeliers stala rozsáhlou „vitrum-vinotékou“ na nejvyšším stupni technického vývoje.

V roce 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napsal: "Nejlepší sklenice jak z technického pohledu, tak z pohledu maximálního požitku jsou ty, které vyrábí firma Riedel. Efekt, který tyto sklenice dodávají kvalitnímu vínu, je skutečně mimořádný. Nemohu dostatečně vyjádřit, jak velký rozdíl to je."

Díky celosvětové poptávce představuje dnes série Sommeliers absolutní špičku mezi sklenicemi na víno a je nejúspěšnější ručně foukanou sérií sklenic na světě. Každá sklenice je vyrobena samostatně: vrchní část vyfukujeme ve formě, stopka a základna jsou tvarované ručně podle výrobních metod vyvinutých již na počátku našeho letopočtu.

Skláři při práci využívají svůj talent, jejich schopnosti a pečlivost jsou základním předpokladem pro to, aby sérii sklenic Sommeliers vtiskli řemeslné zpracování, jaké zákazníci očekávají. Sommeliers jsou vyráběny ze skla s více jak 24% obsahem olova.

KÓD VÝROBCE: 4400/0

O značce Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakouské značky Riedel v sobě spojuje více než 250 let tradice s moderními technologiemi a inovacemi. Ve světě profesionálních someliérů i zapálených milovníků vína si společnost vybudovala jméno díky sklenicím, které jsou specificky tvarované dle jednotlivých odrůd vín. Produkty ze skláren Riedel jsou zárukou a synonymem pro prvotřídní kvalitu a vybraný design.

Kód: RD44000WP
Značka: Riedel
Série: Riedel Sommeliers
Barva / rozměry: v 21,6 cm, V 350 ccm
Materiál: křišťál
ručně foukané
vhodné do myčky
vyrobeno ručně