Spiegelau

Set 6 sklenic na portské Grand Palais Exquisit

6 kusů v balení, ručně foukané

 • 4 892 Kč
 • skladem 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Řada unikátních, ručně vyráběných sklenic Grand Palais Exquisit z dílny bavorských skláren Spiegelau, to jsou nádherně tvarované, tence foukané sklenice na elegantně štíhlé, vysoké stopce. Spojení umění ruční práce se sklem s nadčasovým designem pozvedne vaše stolování na zcela jinou úroveň. Dopřejte si špetku luxusu každý den.

 • Sklenice na portské Grand Palais Exquisit o objemu 190 ml
 • Ručně foukaná – každý kus je originál
 • Vkusně tvarované tělo na elegantně vysoké stopce
 • Nekomplikované, decentní linie nechají vyniknout prémiovým nápojům
 • Vhodná na portská vína, zpravidla podávaná jako digestiv
 • Také na celou řadu dalších fortifikovaných vín
 • Zářivé, průzračné křišťálové sklo
 • Zvýšená odolnost proti rozbití
 • 100% bezpečné mytí v myčce
 • Ohleduplné k životnímu prostředí

Portské víno

Z hroznů se nejprve vylisuje a vyfiltruje vinný mošt, do kterého je po částečném vykvašení a přečerpání do dřevěných sudů přidána brandy – vinná pálenka. Ta kvasný proces zastaví a vznikají tak fortifikovaná vína s přirozeně zbytkovým cukrem a 19 – 22º alkoholu, která před nalahvováním ještě nějakou dobu v sudech zrají. Portské se vyrábí výhradně z hroznů vypěstovaných a zpracovaných v severní části Portugalska v oblasti údolí řeky Douro.


Portské víno Vintage

Po relativně krátké době v dubovém sudu je portské víno stáčeno ke zrání do lahví, jejichž etikety označují rok sklizně. Vzhledem k jejich vysoké koncentraci, obsahu zbytkového cukru a alkoholu si Vintage Port uchovává svěžest a ovocnost až po desítky let. Vintage portská vína jsou deklarována individuálně jednotlivými producenty v závislosti na konkrétním roce.


Fortifikovaná vína

Madeira, sherry, portské – alkoholizovaná vína s dlouhou historií typická pro země Pyrenejského poloostrova. Doporučuje se podávání ve vysoké, štíhlé sklenici (ve Španělsku známá jako "copita"), která zdůrazňuje jejich jemná ovocná aromata a potlačuje ostrost alkoholu.

Série Grand Palais Exquisit zahrnuje pestrou paletu ručně foukaných sklenic. Elegantní sklenice jsou dostupné v několika tvarech pro červená vína, bílá vína, šampaňské a celou řadu dalších alkoholických nápojů včetně piva. Klasické, distingované tvary potěší oko každého milovníka designu a nechají vyniknout umění ruční práce se sklem. Potěšte své smysly a vychutnejte si kvalitní nápoje v mistrně zpracovaných sklenicích z jedné z nejstarších skláren na světě v bavorském Spiegelau.

Německá značka Spiegelau s téměř 500letou tradicí zpracování křišťálu nabízí pestrou paletu sklenic na víno, degustační sklenice, speciální sklenice pro konkrétní typ lihovin či sklenice na nealkoholické nápoje pro denní použití. Velmi známá je však zejména pro své jedinečné sklenice na pivo. Sortiment zahrnuje též řadu dekantérů, džbánků a karaf.

Prvotřídní kvalitu sklenic Spiegelau zaručuje kombinace výrobních postupů a technického know-how. Sklenice jsou také extrémně odolné: nezávislá laboratoř garantuje, že i po 1500 cyklech v myčce na nádobí zůstávají bez škrábanců a poškození a neztrácí lesk.

Za dlouhou životností a odolností sklenic vůči rozbití se z velké částí skrývá tzv. Platinum Glass proces. V průběhu výroby prochází roztavené sklo poplatinovanými trubkami, díky čemuž jsou odstraněny veškeré nečistoty a nesrovnalosti. Výsledkem této relativně nákladné technologie jsou sklenice pozoruhodně snoubící eleganci, funkčnost a trvanlivost.

Všechny sklenice Spiegelau jsou vyráběny z bezolovnatého křišťálu se speciálním složením, které zaručuje dlouhou trvanlivost, odolnost vůči mytí v myčce i vůči rozbití a také větší lesk oproti sklenicím vyráběným z levnějších variant skla.

KÓD VÝROBCE: 1590104

O značce Spiegelau

Spiegelau

Spiegelau – The Class of Glass. Tradice značky Spiegelau, která proslula svými produkty z křišťálového skla pro každodenní i slavnostní využití, trvá téměř 500 let. Od výroby zrcadel na královský dvůr po současnou produkci stylových, a zároveň odolných sklenic. Zkrátka pět století řemeslné práce bavorských sklářů ve spojení s nejnovějšími technologiemi.

Kód: SP1590104
Značka: Spiegelau
Série: Spiegelau Grand Palais Exquisit
Barva / rozměry: V 190 ml, v 19,2 cm, Ø v nejširším místě 6 cm
Materiál: křišťál
ručně foukané
vhodné do myčky