Produkt se už neprodává

Sada nožů s blokem a ocílkou 6-dílná TWIN® Profection

4x nůž, 1x ocílka, 1x blok

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Sada nožů s blokem a ocílkou 6-dílná TWIN® Profection obsahuje:

 • 1x Špikovací nůž TWIN® Profection, čepel 10 cm, č. výr.: ZW33010101
 • 1x Kuchyňský nůž TWIN® Profection, čepel 13 cm, č. výr.: ZW33010131
 • 1x Kuchařský nůž TWIN® Profection, čepel 20 cm, č. výr.: ZW33011201
 • 1x Nůž na chléb TWIN® Profection, čepel 20 cm, č. výr.: ZW33016201
 • 1x Ocílka chromované oceli s drážkami TWIN® Profection, čepel 23 cm, č. výr.: ZW32558231
 • 1x Blok na nože z bukového dřeva

Série nožů TWIN® Profection přinese do vaší kuchyně eleganci a sílu. Nože jsou nejen krásné, ale také velmi funkční, což oceníte především při práci s nimi. Klasický design tří nýtů v kombinaci s jednoduchými, čistými tvary dodává této sérii mladistvý vzhled a dynamiku. Německá společnost ZWILLING J. A. Henckels spojuje tradiční hodnoty s inovacemi za použití moderních technologií výroby.

Série TWIN® Profection

 • Rukojeť ze syntetiky, klasický design tří nýtů v kombinaci s puristickými tvary
 • Ostří v sobě mísí japonskou a evropskou kulturu krájení
 • Jedinečný tvar záštity Pro Touch pro pohodlnější, přesné a bezpečné ovládání
 • Hladký přechod mezi záštitou a rukojetí
 • Speciální ocel vyráběná pro společnost ZWILLING J. A. Henckels
 • FRIODUR® - čepel kalená mrazem
 • SIGMAFORGE® - kovaný z jednoho kusu
 • Tvrdost cca 57 HRC podle Rockwella
 • Ručně broušené
 • Kontrola ostří laserem
 • Lze mýt v myčce nádobí, doporučujeme ruční mytí
 • Produkt získal prestižní ocenění za design: Design Plus 2010
Animace - série nožů ZWILLING TWIN® Profection
Animace - série nožů ZWILLING TWIN® Profection

Použité technologie a materiály

Pro výrobu nožů se používá speciální vysoce kvalitní ocel s optimálním množstvím chromu a uhlíku vyráběná dle specifických požadavků výlučně pro společnost ZWILLING J. A. Henckels. Tato ocel s tvrdostí cca 57 HRC podle Rockwella je pružná, má dobrý počáteční řezný výkon, dlouhou životnost ostří a perfektní odolnost vůči korozi. Nože z této speciální oceli se navíc snadno ostří. Potvrzením správného „receptu“ na její výrobu je fakt, že z ní již bylo vyrobeno přes 100 milionů nožů beze změny chemického složení.

Vlastnosti oceli jsou pro účely výroby nožů navíc ještě vylepšeny speciální patentovanou metodou tvrzení FRIODUR®, kdy se ocel po zahřátí na teplotu přes 1000 °C a zakalení zamražuje na -70 °C a pak ještě dvakrát ohřívá na teplotu cca 250 °C. Výsledná molekulární struktura významně zvyšuje tvrdost, houževnatost a odolnost nože proti korozi.

Čepel nože je kována z jednoho kusu oceli metodou SIGMAFORGE®, která vylepšuje vlastnosti oceli. Tímto způsobem prokované čepele mají hustější a homogennější strukturu, což zajišťuje větší pevnost, houževnatost a odolnost ostří proti otupení.

Stabilní ostří a dokonalá geometrie nože pak přináší výjimečnou řezivost a přesné ovládání v řezu. Ostrý úhel poskytuje ještě vyšší ostrost, která dělá krájení příjemnější. Díky klínovému výbrusu proniká nůž bez úsilí potravinami. Tvar kolébky pomáhá intuitivně používat nůž pro snadné a přesné řezání.

Záštita Pro Touch je integrována jako součást čepele z jednoho kusu oceli. Zabezpečuje správné rozložení váhy a zajišťuje přesné ovládání nože. Kování na záštitě u nožů TWIN® Profection plynule přechází do horní části rikasa pro ještě pohodlnější úchop.

Ergonomická rukojeť je vyrobena z odolného syntetického materiálu, který je nerozbitný, odolný proti nárazu či potravinovým kyselinám. Lze ji mýt v myčce nádobí. Střenky jsou ke stopce přichyceny třemi nýty. Dokonalé slícování jednotlivých částí brání zachycování usazenin a bakterií, nože tak splňují přísné hygienické normy.

Série nožů značky ZWILLING od milánského architekta a designéra Matteo Thuna svými čistými tvary a kvalitou zaujmou nejen milovníky a znalce nožů, ale především uživatele, kteří oceňují výjimečnost, požadují nejlepší možnou kvalitu a rozumí designu.

Údržba nožů ZWILLING

Nože s plastovými rukojeťmi lze mýt v myčce nádobí, je však doporučováno ruční mytí, které je k noži šetrnější. Upřednostňujete-li přeci jen mytí v myčce nádobí, mějte prosím na mysli, že vysoce kvalitní nože mohou být poškozeny, narazí-li během procesu mytí na jiné příbory, hrnce nebo pánve. Při vkládání nádobí do myčky je tedy nezbytné zkontrolovat, zda se ostří nožů nemohou dotýkat jiných předmětů. Výrobce také doporučuje pro případné použití myčky ekonomický program s teplotou maximálně do 55 °C.

Broušení nožů ZWILLING

Každý nůž je potřeba čas od času nabrousit. Pro broušení nožů ze série TWIN® Profection doporučujeme ocílku s vrstvou karbidu wolframu 23 cm TWIN® 1731, lze také použít brousky a ocílky ZWILLING. Nabízíme také originální broušení přímo u výrobce - zajistíme odeslání nože do společnosti ZWILLING J. A. Henckels v Německu. V případě potřeby můžeme také doporučit nožířství se zkušenostmi s broušením nožů značky ZWILLING v Praze.

KÓD: ZW33041000

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu