Produkt se už neprodává

Pánev s uchem Ø 28 cm hluboká Profi DeLuxe CeraProtect®

Silargan® + CeraProtect®, s nerezovým uchem

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Německá společnost Silit, dlouhodobý leader ve výrobě kvalitního nádobí, představuje pánve špičkové kvality Profi DeLuxe Silargan® vyrobené z unikátního materiálu Silargan® a potažené nepřilnavou vrstvou na minerální bázi CeraProtect®. Díky této dokonalé kombinaci materiálů jsou pánve velmi odolné proti oděru a trvanlivé. Silit poskytuje na nepřilnavou vrstvu CeraProtect® prodlouženou záruku 5 let!

Pánev Profi DeLuxe Silargan® s nerezovým uchem se pyšní robustním tělem, dokonalou stabilitou a správně vyváženou tloušťkou materiálu zabraňující deformaci pánve při vysokých teplotách. Představuje estetický design s čistými liniemi, funkčnost a vysokou energetickou účinnost. Designéři společnosti Silit ji opatřili ergonomickou rukojetí ze speciálního velmi kvalitního plastu a protějším nerezovým uchem pro ještě větší pohodlí.

Tělo pánve je vyrobeno z jednoho kusu oceli, teplo se tak šíří rovnoměrně a rychle. Extra silné ocelové jádro zajišťuje vynikající tepelnou vodivost, rychle reaguje na změny příjmu energie, čímž umožňuje vaření a smažení při správné teplotě. Unikátní materiál Silargan® získané teplo dlouho uchovává, čímž šetří cennou energii a čas. Pánev s nepřilnavým povrchem CeraProtect® může být rozpálena až do 400 °C. Tato extrémně vysoká tepelná odolnost pánve zajišťuje maximální zabezpečení proti poškození z přehřátí. Zároveň se nemusíte obávat výparů při jejím zahřátí nad 250 °C, je totiž vyrobena bez PTFE.

Díky tvrdé nepřilnavévrstvě CeraProtect® je pánev nanejvýše vhodná pro úpravu jídel s minimálním množstvím tuku. Extrémní nepřilnavost využijete při smažení choulostivých potravin jako zeleniny, vajíček nebo palačinek. Jídlo se nepřichytává, klouže po hladkém povrchu bez použití kuchyňského náčiní. Díky tomuto hladkému povrchu se také velmi snadno čistí. Postačí k tomu houbička, běžný mycí prostředek a teplá voda.

O pánvi s nerezovým uchem Profi DeLuxe Silargan® ve stručnosti:

  • Z unikátního patentovaného materiálu Silargan®
  • S nepřilnavou vrstvou na minerální bázi CeraProtect®
  • Kombinace materiálu je extra tvrdá, odolná proti opotřebení, odolá teplotám až do 400 °C
  • Díky hladkému povrchu se snadno čistí
  • Důmyslný okraj pro pohodlné vylévání bez rozlití
  • Protější ucho z nerezové oceli pro snazší manipulaci s pánví
  • Rukojeť ze speciálního, velmi kvalitního plastu dobře padne do ruky
  • Vhodná pro všechny zdroje tepla včetně indukce

Upozornění:

K čištění pánve nepoužívejte abrazivní (brusné) houbičky či kartáče ani abrazivní čistící prostředky.

Tipy na smažení:

Oleje lisované za studena nejsou vhodné pro smažení na nepřilnavém povrchu, protože jsou při vyšších teplotách nestabilní a jejich složky by se mohly napojit na nepřilnavý povrch a omezit tak jeho nepřilnavé vlastnosti.

Másla či margaríny by se neměly zahřívat na více než 150 °C (margarín cca 170 °C). Hodí se např. pro smažení vajec, palačinek, obalovaných potravin či ryb. Tuk pozvolna zahřívejte, až se objeví malé bublinky, snižte příjem tepla, počkejte až tuk vybublá. Poté můžete začít smažit.

Milovníkům vaření doporučujeme pro smažení přepuštěné máslo. Neobsahuje vodu a bílkoviny, hodí se pro jemné smažení i pro restování při vysokých teplotách 190 °C – 210 °C. Má specifickou chuť a odlišné vlastnosti od běžného stolního másla.

Běžně používané rostlinné oleje, např. řepkový, slunečnicový, či smíšené oleje, vydrží smažení při vysokých teplotách 190 °C – 220 °C. Hodí se pro smažení či fritování většiny potravin, především pak pro restování masa. Při jejich používání ohlídejte, aby nebyl zbytečně přepalován. Pokud olej začne kouřit, je rozpálen na příliš vysokou teplotu.

Ztužené rostlinné tuky také vydrží vysoké teploty 190 °C – 220 °C. Obvykle jsou prodávány v blocích, snadno se porcují. Jsou ideální pro smažení dozlatova. Hodí se pro smažení moučných pokrmů (např. palačinek) a obalovaných potravin (řízků).

KÓD: SL2529253301

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu