WMF

Pánev Ø 24 cm Durit Protect Plus

litý hliník s nepřilnavým povrchem

 • 1 155 Kč
 • skladem 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Na pánvi klasického tvaru s nepřilnavým povrchem Durit Protect Plus z litého hliníku od německého výrobce WMF budete s radostí připravovat rozmanitou řadu opékaných či smažených pochoutek.

Ať již jste šéfkuchař nebo zapálený amatér, osvědčená pánev na smažení nesmí chybět ve vaší výbavě! S její pomocí dokážete vykouzlit vše, od vajec na slanině až po vybrané delikatesy tzv. "haute-cuisine".

Klasický kulatý tvar je velmi praktický například pro přípravu různých omelet, masových a zeleninových směsí, rizot, těstovin s krémovými omáčkami či pokrmů z mořských plodů. Karbanátky, lívanečky, rychlé soté – fantazii se meze nekladou!

Kombinace těch nejkvalitnějších materiálů vám zaručí vždy nejlepší výsledek, ať již opékáte, smažíte či restujete. Široký okraj umožňuje pohodlné vylévání obsahu pánve bez rozlití.

Jádro pánve je vyrobeno z hliníku, což je materiál, který vyniká lehkostí, vysokou stabilitou a perfektní tepelnou vodivostí. Pánev se tak nejen rychle a rovnoměrně po celém povrchu zahřeje na požadovanou teplotu, ale je pak také velmi snadné během vaření příslušné teploty korigovat a udržovat. Připravované pokrmy tak nemusíte neustále převracet a posouvat. Budou propečené rovnoměrně a vše bude hotové v jeden okamžik. To vám ušetří nejen námahu a čas, ale také cennou energii.

Nepřilnavá povrchová úprava Durit Protect Plus je vysoce trvanlivá a odolná proti poškrábání. Snadno se také čistí.

 • Nepřilnavá povrchová úprava Durit Protect Plus
 • Univerzální využití pro celou řadu pokrmů
 • Od míchaných vajíček přes křupavé bramborové plátky po šťavnatý steak
 • Vyrobena z hliníku – lehký materiál s vynikající tepelnou vodivostí
 • Rychlé a rovnoměrné zahřátí, snadné udržení i korekce teploty
 • Vše bude hotovo naráz bez zbytečného obracení a přesouvání pokrmů
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť ze speciálního žáruvzdorného plastu
 • Zdravé vaření s minimálním množstvím tuku
 • Pánev je vhodná na všechny typy sporáků kromě indukce
 • Snadno a rychle se čistí, myjte v ruce
 • 2 roky záruka na nepřilnavý povrch

Tipy na smažení:

Oleje lisované za studena nejsou vhodné pro smažení na nepřilnavém povrchu, protože jsou při vyšších teplotách nestabilní a jejich složky by se mohly napojit na nepřilnavý povrch a omezit tak jeho nepřilnavé vlastnosti.

Másla či margaríny by se neměly zahřívat na více než 150 °C (margarín cca 170 °C). Hodí se např. pro smažení vajec, palačinek, obalovaných potravin či ryb. Tuk pozvolna zahřívejte, až se objeví malé bublinky, snižte příjem tepla, počkejte až tuk vybublá. Poté můžete začít smažit.

Milovníkům vaření doporučujeme pro smažení přepuštěné máslo. Neobsahuje vodu a bílkoviny, hodí se pro jemné smažení i pro restování při vysokých teplotách 190 °C – 210 °C. Má specifickou chuť a odlišné vlastnosti od běžného stolního másla.

Běžně používané rostlinné oleje, např. řepkový, slunečnicový, či smíšené oleje, vydrží smažení při vysokých teplotách 190 °C – 220 °C. Hodí se pro smažení či fritování většiny potravin, především pak pro restování masa. Při jejich používání ohlídejte, aby nebyl zbytečně přepalován. Pokud olej začne kouřit, je rozpálen na příliš vysokou teplotu.

Ztužené rostlinné tuky také vydrží vysoké teploty 190 °C – 220 °C. Obvykle jsou prodávány v blocích, snadno se porcují. Jsou ideální pro smažení dozlatova. Hodí se pro smažení moučných pokrmů (např. palačinek) a obalovaných potravin (řízků).

KÓD VÝROBCE: 05.5824.4291

O značce WMF

WMF

Německá preciznost ve spojení s nejmodernějšími technologiemi, to je WMF, značka s dlouholetou tradicí. Od roku 1853 vyrábí vysoce kvalitní a vzhledově propracované vybavení do kuchyně i domácnosti s dlouhou životností.

Kód: WM0558244291
Značka: WMF
Série: WMF Devil
Barva / rozměry: Ø 24 cm
Materiál: litý hliník
není vhodné do myčky
nepřilnavý povrch Durit Protect Plus
rukojeť: plast
vhodné na všechny zdroje tepla kromě indukce