Produkt se už neprodává

Pánev na palačinky Ø 27 cm Durit Protect Plus

litý hliník s nepřilnavým povrchem

Zavolejte nám na 800 112 212 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Pánev na palačinky Durit Protect Plus od osvědčeného německého výrobce WMF ocení každý milovník tohoto pokrmu. Jaké palačinky jsou vaše oblíbené, klasika od babičky s jahodovou marmeládou, maminčina verze s tvarohem a rumovými rozinkami hojně zasypaná vanilkovým cukrem anebo dáváte přednost moderní slané verzi, například s lososem a ztraceným vajíčkem? S nepřilnavou a zároveň velmi lehkou pánví z litého hliníku od WMF připravíte s přehledem a snadno palačinky a omelety na sto způsobů.

Francouzská verze sladkých palačinek je známá pod označením "crêpes", se slanou variantou se pak v restauracích, bistrech a cukrárnách setkáte pod označením "galettes". Pravé bretaňské galettes jsou připravovány z pohankové mouky.

Ať již po francouzsku nebo po česku, příprava palačinek i nejrůznějších omelet bude pro vás nyní hračkou. Konec připalování, těžkopádnému obracení palačinek v pánvi s vysokým okrajem a vyhazování seškrábaných nepovedených kousků! V ruce máte pomocníka, s kterým hravě zvládnete připravit celou hromadu voňavých palačinek, jednu jako druhou.

Jádro pánve je vyrobeno z hliníku, což je materiál, který vyniká lehkostí, vysokou stabilitou a perfektní tepelnou vodivostí. Pánev se tak nejen rychle a rovnoměrně po celém povrchu zahřeje na požadovanou teplotu, ale je pak také velmi snadné během vaření příslušné teploty korigovat a udržovat.

Nemusíte se tak obávat, že budou palačinky uvnitř nedopečené a na okraji či povrchu spálené. Budou se propékat rychle a rovnoměrně. To vám ušetří nejen námahu a čas, ale také cennou energii.

Plochý tvar pánve s velkým nízkým, téměř neznatelným okrajem umožňuje velmi snadné obracení palačinek a omelet. Manipulaci s pánví usnadňuje neklouzavá rukojeť, která perfektně padne do ruky. Probuďte v sobě mistra palačinek a ohromte své přátele efektním otáčením – vyhazováním palačinek do vzduchu.

Nepřilnavá povrchová úprava Durit Protect Plus je vysoce trvanlivá a odolná proti poškrábání.

 • Nepřilnavá povrchová úprava Durit Protect Plus
 • Ideální na přípravu jemných tenkých palačinek
 • Neodolatelné francouzské sladké "crêpes" i slané "galettes"
 • Vyrobena z hliníku – lehký materiál s vynikající tepelnou vodivostí
 • Rychlé a rovnoměrné zahřátí, teplotu snadno korigujete
 • Plochý tvar pánve s nízkým okrajem pro velmi snadné obracení
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť vyrobena ze speciálního žáruvzdorného plastu
 • Zdravé vaření s minimálním množstvím tuku
 • Pánev je vhodná na všechny typy sporáků včetně indukce
 • Snadno a rychle se čistí, myjte v ruce
 • 2 roky záruka na nepřilnavý povrch

Tipy na smažení:

Oleje lisované za studena nejsou vhodné pro smažení na nepřilnavém povrchu, protože jsou při vyšších teplotách nestabilní a jejich složky by se mohly napojit na nepřilnavý povrch a omezit tak jeho nepřilnavé vlastnosti.

Másla či margaríny by se neměly zahřívat na více než 150 °C (margarín cca 170 °C). Hodí se např. pro smažení vajec, palačinek, obalovaných potravin či ryb. Tuk pozvolna zahřívejte, až se objeví malé bublinky, snižte příjem tepla, počkejte až tuk vybublá. Poté můžete začít smažit.

Milovníkům vaření doporučujeme pro smažení přepuštěné máslo. Neobsahuje vodu a bílkoviny, hodí se pro jemné smažení i pro restování při vysokých teplotách 190 °C – 210 °C. Má specifickou chuť a odlišné vlastnosti od běžného stolního másla.

Běžně používané rostlinné oleje, např. řepkový, slunečnicový, či smíšené oleje, vydrží smažení při vysokých teplotách 190 °C – 220 °C. Hodí se pro smažení či fritování většiny potravin, především pak pro restování masa. Při jejich používání ohlídejte, aby nebyl zbytečně přepalován. Pokud olej začne kouřit, je rozpálen na příliš vysokou teplotu.

Ztužené rostlinné tuky také vydrží vysoké teploty 190 °C – 220 °C. Obvykle jsou prodávány v blocích, snadno se porcují. Jsou ideální pro smažení dozlatova. Hodí se pro smažení moučných pokrmů (např. palačinek) a obalovaných potravin (řízků).

KÓD: WM0570044291

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu