Doprava zdarma

WMF

Nůž na maso Damasteel PC

Performance Cut, v dárkové dřevěné kazetě

 • 8 292 Kč
 • skladem 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Kód: WM1880339998
Značka: WMF
Designér: Makio Hasuike, Milano
Barva / rozměry: d 29,5 cm, čepel 17 cm / 6 ¾"
Materiál: Damasteel – 120 vrstev
kováno z jednoho kusu
Performance Cut – excelentní ostří
rukojeť: nerezová ocel Cromargan®
vysoká tvrdost čepele 60 HRC

Popis produktu

Nůž na maso Damasteel štíhlý nůž s robustní, 17 cm dlouhou čepelí a jemným ostřím. Výborně se hodí na krájení a porcování syrového nebo pečeného masa, jehož vlákna lehce překrojí. Lze s ním krájet maso i na velmi malé kostky nebo tenké proužky. Při porcování pečeně pak zajistí, že z masa nevyteče šťáva.

Série Damasteel

 • Nepřekonatelně ostré nože ze špičkové nerezové oceli Damasteel
 • Čepel s krásnou charakteristickou kresbou damascénské oceli
 • Excelentní, odolné ostří vyrobené technologií Performance Cut
 • Kované z jednoho kusu
 • Tvrdost cca 60 HRC Rockwellovy stupnice
 • Ergonomické rukojeti z matné nerezové oceli Cromargan®
 • Záštita pro bezpečnou manipulaci
 • Profesionální bezespáré zpracování pro dokonalou hygienu
 • Kontrola ostří laserem
 • Snadno se čistí, doporučeno ruční mytí
 • Atraktivní balení – dřevěná dárková kazeta
 • Produkt získal mnohá mezinárodně uznávaná ocenění za design

Nože ze série Damasteel jsou skutečnými uměleckými díly, v nichž se snoubí estetika damascénských čepelí s možnostmi nejmodernějších výrobních postupů. Jsou dokonalým dárkem pro ty, kteří dokáží ocenit nejen vynikající řezné vlastnosti a trvanlivost ostří, ale i jedinečnost každého nože.

Nůž z damascénské oceli poznáte na první pohled. Charakteristická kresba na čepeli nože Damasteel WMF vzniká specifickým spojením různých materiálů PMC 27 a RWL 34 v cca 120 vrstvách, broušením a následným jemným leptáním kyselinou. Bezchybné zpracování s hladkým přechodem mezi rukojetí a záštitou pak zaručuje optimální hygienu. Nože se snadno čistí, postačí je opláchnout pod tekoucí vodou.

Společnost WMF vyrábí pomocí technologie Performance Cut nože nevídané kvality, jejichž životnost je dokonce dvakrát delší, než požadují normy. Díky plochému výbrusu mají čepele nožů Damasteel velkou odolnost proti poškození či vylomení při zachování excelentní řezivosti. Tyto nože si navíc svou ostrost udrží po neskutečně dlouhou dobu.

Použité technologie a materiály

Pro výrobu nožů byl použit Damasteel, nerezový švédský damašek vyráběný metodou práškové metalurgie, jehož výroba byla patentována v roce 1996. Jde o jednu z nejlepších nožířských ocelí vůbec. Kombinuje vlastnosti dvou ocelí: RWL-34 a PMC-27. RWL-34 je sama o sobě špičkovou ocelí, která dodá noži tvrdost (odpovídá složením nožířské oceli ATS-34 s přídavkem 0,2 % vanadu). Díky měkké oceli PMC-27 (odpovídá nožířské oceli 12-C-27) je pak damasteel úžasně houževnatý při excelentní stabilitě ostří.

Prášková metalurgie spočívá v tom, že je roztavený kov rozprášen tryskou a posléze ochlazen do pevného stavu. Vzniklý prášek se lisuje ve vakuu a za teplot blízkých tavení do homogenního bloku. Výsledný materiál má některé lepší vlastnosti než materiál stejného složení získaný pomocí konvenční metody. Pomocí práškové metalurgie totiž můžeme obohatit ocel o velké množství uhlíku a dalších legur, což tradiční cestou nelze.

Ocel Damasteel se vyrábí tak, že při násypu prášku před lisováním se střídavě vrství prášky ze dvou nerezových ocelí: RWL-34 a PMC-27. Blok získaný slisováním se pak zpracovává do různých vzorů, které se na povrchu hotové vyleštěné čepele zvýrazní chemicky. Čepel se v konečné fázi leptá, aby vynikla její krásná kresba. Výhodou Damasteelu, oproti tradiční uhlíkové, kovářsky svařované damaškové oceli, je jeho korozivzdornost.

Speciální technologie Performance Cut spojuje výhody tradičního kování a výhody moderních výrobních postupů. Výsledkem je ostří nejvyšší kvality. Rozhodující pro vynikající kvalitu nože je také přesné vybroušení v konstantním úhlu. Je to právě plochý výbrus, který dělá nože tak ostrými.

Záštita je integrována jako součást čepele z jednoho kusu oceli. Zabezpečuje správné rozložení váhy, chrání prsty před sklouznutím na ostří a zajišťuje přesné ovládání nože.

Ergonomická rukojeť je vyrobena z vysoce kvalitní matné ušlechtilé oceli Cromargan®, která obsahuje 72 % oceli, 18 % chromu a 10 % niklu. Jde o materiál trvanlivý, nerezový, odolný proti potravinovým kyselinám. Snadno se čistí.

Údržba nožů WMF

Nože Damasteel nejsou vhodné pro mytí v myčce nádobí. Pro takto vysoce kvalitní nože je doporučováno pouze ruční mytí pod tekoucí vodou, které je vůči nožům šetrnější a také mnohem rychlejší.

Broušení nožů WMF

Každý nůž je potřeba čas od času nabrousit, v ideálním případě by se však měl po každém použití obtáhnout ocílkou. Pro broušení nožů série Damasteel PC doporučujeme keramickou ocílku (nutné brousit pod úhlem 13°) nebo obtahovací brousek WMF (nůž veďte po brousku na plocho).

KÓD VÝROBCE: 18.8033.9998

O značce WMF

WMF

Německá preciznost ve spojení s nejmodernějšími technologiemi, to je WMF, značka s dlouholetou tradicí. Od roku 1853 vyrábí vysoce kvalitní a vzhledově propracované vybavení do kuchyně i domácnosti s dlouhou životností.