Doprava zdarma Výprodej
-25 %

Produkt se už neprodává

Měděná tepaná mísa na sirup s bronzovými uchy Ø 40 cm

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Díky klasické měděné míse na sirup Mauviel, tolik oceňované ve francouzské kuchyni, snadno přeměníte sladké plody v lahodné sirupy, ovocná želé a další delikatesy na bázi ovocných šťáv. Mísa vyrobená z tepané mědi o tloušťce 2 mm je díky tradičnímu ručnímu zpracování nejen neocenitelnou pomůckou pro sladké vaření, ale také krásným doplňkem vaší kuchyně. Má zahnuté okraje, což usnadňuje manipulaci s připravovanou hmotou.

Mezi jednu ze silných stránek měděného nádobí patří perfektní tepelná vodivost. V této míse proto velmi rychle a snadno dosáhnete bodu varu a podpoříte tak přirozenou tvorbu pektinu ve zpracovávaném ovoci, stejně tak je snadné obsah nádoby rychleji zchladit. Tuto vlastnost oceníte i při té nejnáročnější cukrářské práci, kde je nutné s citem hlídat přesné teploty. Na vnitřní straně mísy nenajdete žádné spáry, povrch je bezpečný pro zpracování i velmi cukernatých potravin, jako například čokolády. Mísa je tedy ideální pro přípravu sirupu, želé, jemných marmelád, karamelu, rozpouštění čokolády, tření cukru a výrobu dalších pokrmů s vysokým obsahem cukru.

Měděná mísa na sirup je součástí řady celoměděného nádobí určeného pouze pro přípravu pokrmů s vysokým obsahem cukru. Při styku povrchu měděného nádobí s běžnými potravinami totiž dochází k reakci a vzniku nežádoucích látek, čemuž však cukr obsažený v ovoci a dalších sladkých surovinách zabraňuje. Použití měděného nádobí je tak nejen naprosto bezpečné, ale díky znalosti této alchymie sladkého vaření navíc dosáhnete výjimečného výsledku – jako nejlepší francouzští cukráři.

Aby bylo možné využít výborných vlastností měděného nádobí i v dalších oblastech kuchyně, než je sladké vaření a příprava cukrářských výrobků, nabízí se snadné řešení: kombinace mědi s dalšími kovy. Vnitřní strana pánví, hrnců, rendlíků a dalšího nádobí určeného pro jakékoli použití je proto zevnitř pokryta vrstvou cínu či nerezové oceli.

Jak používat měděné nádobí Mauviel:

Před prvním použitím a po každém použití umyjte nádobí horkou mýdlovou vodou, vypláchněte a osušte.

Nádobí není vhodné do myčky!

Údržba:

  • nikdy nepoužívejte na nádobí Mauviel bělidla. Mohlo by dojít k nevratnému poškození
  • pokud se vám jídlo přichytne na vnitřní straně, nechejte jej odmočit v horké mýdlové vodě
  • během času se při používání mění barva mědi, je to přirozený jev, který nemá žádný vliv na vlastnosti materiálu
  • pro obnovu lesklého měděného povrchu používejte čisticí pastu na měď "Copperbrill", pro více informací klikněte zde
  • měděné nádobí není vhodné do myčky nádobí! Mycí prostředky v myčce jsou velmi agresivní a výrazně snižují životnost nádobí

Série M’passion je určena pro všechny gurmány, kteří si užívají přípravu dezertů stejně jako jejich konzumaci. Naleznete zde široký výběr produktů pro přípravu moučníků a čokoládových specialit. Jsou vyrobeny z mědi, nerezové oceli a hliníku. Série Mauviel M’passion uspokojí touhy náročných milovníků kvalitního dezertu z celého světa.

KÓD: ML219240

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu