Produkt se už neprodává

Kuchyňský nůž TWIN® Cermax

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Kuchyňský nůž TWIN® Cermax je díky tenké a poměrně krátké čepeli ideální pro různorodé úkoly: k čištění, krájení a také k porcování. Je také vhodný na brambory, zeleninu, ovoce, maso, ryby nebo například pro přípravu studených mís.

Série TWIN® Cermax

 • Kombinace německé oceli a japonské preciznosti výroby
 • Ostrý úhel hrany 20° pro originální japonskou ostrost
 • Ergonomická, na dotek příjemná, robustní rukojeť z Micarty se třemi nýty
 • Nerezová aplikace s logem na patě rukojeti
 • Záštita Pure Touch se zkráceným kováním
 • Hladký přechod mezi záštitou a rukojetí
 • Japonská extrémně ostrá čepel z třívrstvého materiálu
 • Jádro z ultra tvrdé speciální práškové oceli Micro Carbide - MC 66
 • Inovativní ochranný materiál z japonské nerezové oceli (Clad)
 • Tvrdost cca 66 HRC podle Rockwella
 • Tradiční japonské ruční honování
 • Kontrola ostří laserem
 • Nože je nutné mýt ručně, nejsou vhodné do myčky nádobí!
 • Produkt získal prestižní ocenění za design: iF product design award

Série nožů TWIN® Cermax od německé společnosti ZWILLING J. A. Henckels je celosvětově oceňována pro svůj inovativní design a extrémní tvrdost čepelí cca 66 HRC podle Rockwella. Při výrobě nožů je špičková německá ocel zpracovávána s japonskou precizností. Díky tradičnímu japonskému honování do ostrého úhlu 20° a použití vrstvené konstrukce čepele jsou nože velmi ostré, odolné proti korozi a svou ostrost si dlouho uchovávají.

Dokonale ergonomické rukojeti nožů série TWIN® Cermax byly vyvinuty ve spolupráci s japonským Iron Chef Rokusaburo Michiba. Jsou vyrobeny z odolného high-tech materiálu Micarta, který je výjimečně příjemný na dotyk a praktický k použití. Nože byly designovány speciálně pro náročné milovníky japonské kuchyně, perfektně sedí v ruce a umožňují pohodlnou práci bez únavy. Nerezová aplikace s logem značky na patě rukojeti navíc nožům dodává viditelný punc exkluzivity a spolehlivosti.

Použité technologie a materiály

Pro výrobu nožů série TWIN® Cermax se používá speciální prášková jemnozrnná ocel Micro Carbide - MC 66 s obsahem uhlíku téměř 3 %, tedy až několikanásobně vyšší než je obvyklý standard. MC 66 je vyrobena z prášku, který byl stlačen při vysokém tlaku a teplotě. Zvýšený obsah uhlíku umožňuje kalení oceli až na tvrdost 66° HRC podle Rockwella. To přináší velkou řezivost oceli při značné odolnosti ostří proti opotřebení. Pro velkou odolnost proti korozi je v oceli také vyšší množství chromu, více než 20 %. Tvrdé jádro nože z práškové oceli MC 66 je navíc chráněno z obou stran vrstvou japonské nerezové oceli. Ocel MC 66 byla vyvinuta pro nejvyšší nároky na řezný výkon při velké odolnosti ostří proti ztupení. Vzhledem k jemnému výbrusu čepele a vysoké tvrdosti oceli se však nedoporučuje páčení a řezání kostí.

Stabilní ostří a dokonalá geometrie nože přináší výjimečnou řezivost a přesné ovládání v řezu. Ostrý úhel poskytuje ještě vyšší ostrost, která dělá krájení příjemnější. Díky klínovému výbrusu proniká nůž bez úsilí potravinami. Tvar kolébky pomáhá intuitivně používat nůž pro snadné a přesné řezání.

Záštita Pure Touch je integrována jako součást čepele z jednoho kusu oceli, zabezpečuje správné rozložení váhy, chrání prsty před sklouznutím na ostří a zajišťuje přesné ovládání nože. Kování na záštitě bylo u nožů TWIN® Cermax zkráceno pro pohodlnější úchop a větší obratnost nože.

Ergonomická rukojeť byla designována pro neúnavnou práci. Je vyrobena z Micarty, což je odolný kompozit vyrobený z pryskyřice a lněné látky, vzhledem připomínající dřevo. Rukojeť je velmi příjemná na dotyk, má nízkou hmotnost, dostatečnou pevnost a vysokou odolnost proti tlení a do jisté míry i působení kyselého prostředí. Micarta je jedním z nejvhodnějších materiálů na střenky nožů. Ty jsou v případě nožů série Cermax ke stopce pevně přichyceny třemi nýty. Dokonalé slícování jednotlivých částí brání zachycování usazenin a bakterií, nože tak splňují přísné hygienické normy.

Pata rukojeti je opatřena nerezovou aplikací s logem značky ZWILLING. Nůž tak získává viditelné označení exkluzivity a spolehlivosti. Promyšlenost designu nožů TWIN® Cermax oceníte nejlépe ve chvíli, kdy zjistíte, že aplikace také napomáhá dokonalému vyvážení nože.

Broušení nožů ZWILLING

Každý nůž je potřeba čas od času nabrousit. Pro broušení nožů ze série TWIN® Cermax doporučujeme brusný kámen TWIN Stone Pro nebo TWIN Finishing Stone Pro, případně je možné použít ocílku s vrstvou karbidu wolframu TWIN® 1731 nebo diamantovou ocílku ZWILLING. Nabízíme také originální broušení přímo u výrobce - zajistíme odeslání nože do společnosti ZWILLING J. A. Henckels v Německu. V případě potřeby můžeme také doporučit nožířství se zkušenostmi s broušením nožů značky ZWILLING v Praze.

KÓD: ZW30860130

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu