Doprava zdarma

MAUVIEL

Konvička na kávu měděná

dřevěná rukojeť

  • 9 380 Kč
  • skladem 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Kód: ML447000
Značka: MAUVIEL
Série: MAUVIEL M’tradition
Barva / rozměry: Ø v horní části 6 cm, Ø v dolní části 15,5 cm, v s pokličkou 15,5 cm, v bez pokličky 11,5 cm, V 0,75 l
Materiál: dřevo
měď
vnitřek pocínovaný

Popis produktu

Kovová konvička na kávu v tradičním stylu je krásným doplňkem do klasické i moderní kuchyně.

Měděná konvička na kávu Mauviel M´tradition

Celoměděná konvička na kávu vyrobená z leštěné mědi o tloušťce 1,2 – 2 mm je navržena v klasickém, tradičním stylu s roztomilou kulatou úchytkou a rukojetí z hřejivého dřeva. Během přípravy vašeho ranního šálku vás přenese do útulné francouzské kuchyně či bistra: vůně horké kávy uvařené z čerstvě namletých zrnek přímo vybízí k zastavení a nostalgickému rozjímání. Nechte se těmito pocity unést a vdechněte své kuchyni teplo a vlídnost starých časů.

Konvička je inspirována léty prověřeným nádobím typickým pro francouzský region Normandie.

Kromě aromatické kávy v ní můžete podávat čaj či jiné horké nápoje, včetně gurmánsky svůdné horké čokolády. Víčko konvičky je opatřeno pojistkou proti uvolnění, manipulace s horkou tekutinou je tak zcela bezpečná.

Zaujme jak zastánce klasického stylu, tak milovníky moderního designu, kteří vyhledávají originální kousky pro oživení jednoduchých, minimalistických interiérů. Tato tradiční – nebo chcete-li "retro" – konvička potěší rovněž jako vkusný dárek.

Důkazem kvalitního řemeslného zpracování je použití silných měděných nýtů pro spojení jednotlivých částí či klasický, konvenční způsob pocínování vnitřku konvičky (nikoli průmyslová elektrolytická metoda).

Je praktická, je chic, zkrátka pravá Francouzka!

Tradiční příprava kávy

Konvici vypláchněte horkou vodou. Naplňte ji studenou vodou a na plotýnce přiveďte k varu. Odstavte a vsypejte odměřené množství jemně mleté kávy: pro středně silnou kávu 2 čajové lžičky na 1 šálek, pro silnější kávu 3 čajové lžičky na šálek. Zamíchejte a nechte stát cca 5 minut, aby se usadila kávová sedlina. Připravenou kávu nalévejte přímo do šálků nebo do servírovací porcelánové konvice.

Servírování nápojů

Konvička umožňuje udržet nápoje pro servírování dlouho teplé. Kávu připravenou ve french pressu, překapávači nebo jinou oblíbenou metodou můžete na plotýnce na minimálním stupni udržovat v konvici teplou po celý večer. Stejně tak můžete podávat připravený čaj či horkou čokoládu.

Použití měděného nádobí na různých tepelných zdrojích

Nejvhodnějším tepelným zdrojem pro měděné nádobí je plyn, ale lze jej používat i na sklokeramické desce a elektrickém sporáku.

Měděnou konvičku Mauviel lze s použitím adaptačního disku používat také na indukčním sporáku.

Indukční plotýnku však nikdy nepřehřívejte, mohlo by dojít k tvarovému a barevnému poškození konvičky! Plotýnku zahřívejte pozvolna a nevyužívejte ji více něž na dvě třetiny výkonu.

Konvičku myjte v ruce. Pro čištění a zachování vzhledu měděného nádobí použijte pastu Copperbrill.

KÓD VÝROBCE: 4470-00

O značce MAUVIEL

MAUVIEL

Společnost Mauviel působí na trhu v oblasti kulinářství již od roku 1830. Ve všech jejích produktech se odráží typický francouzský cit pro eleganci a mnohaletá zkušenost s výrobou produktů pro vaření. Vlajkovou lodí této značky je excelentní měděné nádobí, které skvěle vede teplo.