Akce TIP
-30 %

Produkt se už neprodává

Japonský nůž Dai Sensei 26,5 cm

damašková čepel, ruční práce

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Francouzská společnost de Buyer uvedla na trh ručně vyráběný damaškový nůž pro znalce a milovníky špičkové řemeslné práce - Dai Sensei. Tento speciálně tvarovaný robustní nůž je výsledkem spojení francouzského kuchařského nože a extrémně ostré japonské čepele. Jde o skutečné umělecké dílo, jež vzdává hold kovaným japonským nožům vyráběným po celá staletí.

Dai Sensei - v překladu Nůž mistrů - vznikl ve spolupráci s australským inženýrem Markem Henrym, jehož specializací jsou jedinečné nože výjimečné kvality. Nůž Dai Sensei je vhodný pro přípravu masa a zeleniny nebo pro krájení ryb. S přesností jemu vlastní vám umožní nakrájet i ty nejtenčí plátky, například pro výrobu domácího carpaccia. V případě nože Dai Sensei jde však o něco více než jen o kuchyňský nůž...

Dai Sensei je vyráběn ručně v průběhu celého výrobního procesu. Třináctivrstvá damašková čepel ze špičkové nerezové oceli ZA-18 je kována japonskými mistry nožíři v Japonsku, rukojeť a precizní dokončovací práce jsou pak prováděny ve Francii. Díky použití zcela výjimečných materiálů a dokonale propracovaných metod kování a broušení je extrémně ostrý a dokonale vyvážený. Speciální tvar čepele umožňuje umístění ukazováčku mezi rukojeť a ostří, čímž se při práci s nožem dosahuje až překvapivé přesnosti v řezu. V kombinaci s robustní odlehčenou rukojetí z uhlíkového vlákna Dai Sensei představuje nůž pro precizní práci v kuchyni, jež se velmi pohodlně drží.

 • Exkluzivní 13vrstvý damaškový nůž
 • Použita špičková japonská nerezová ocel ZA-18
 • Ruční práce, kován v Japonsku mistry nožíři
 • Jednostranné tenké ostří zajišťující čistý a jemný řez
 • Extrémně ostrý s dlouhotrvajícím ostřím
 • Vysoká tvrdost ostří 60 podle Rockwella
 • Tradiční japonské ruční honování
 • Odlehčená high-tech rukojeť z uhlíkového vlákna vyrobená ve Francii
 • Ergonomický přirozený úchop pro snadnou práci
 • Perfektní vyváženost nože
 • Lze mýt pouze ručně, není vhodný do myčky nádobí
 • Vzhledem k jednostrannému ostří vhodný pouze pro praváky

Použité technologie a materiály:

Kvalita nože je významně ovlivněna kvalitou oceli. Proto byla pro výrobu nože Dai Sensei společnosti de Buyer použita špičková japonská nerezová ocel ZA-18 s dobrou trvanlivostí ostří, materiál pro zpracování damaškových nožů spíše výjimečný.

Speciální metoda výroby damaškové čepele, jíž se tento nůž může pochlubit, je známa již od starověku a středověku. Damašková ocel vynikala nejen svými výjimečnými vlastnostmi, ale také překrásnou kresbou na čepelích mečů a nožů. Vzorování bylo otázkou vkusu každého mečíře. Metody starých mistrů se v důsledku střežení výrobního tajemství dochovaly jen v náznacích, proto dnes můžeme pouze odhadovat, jak se pravý damašek vyráběl.

Výroba vrstvených, tedy sendvičových ocelí zaznamenala od té doby pramálo změn. Princip je i nadále stejný. Jde o spojení nejméně dvou druhů ocelí. Nůž z damaškové oceli tak ve výsledku získává ty lepší vlastnosti každého z použitých materiálů. Dnes se damašková ocel vyrábí mnohonásobným skováním, překládáním a opětovným skováním několika pásků ocelí o rozdílných vlastnostech, čímž vzniká charakteristický vzor. Tato ocel je pak díky kombinaci materiálů o rozdílných vlastnostech dlouhodobě ostrá a houževnatá - tedy ideální pro špičkový kuchyňský nůž.

Ergonomická, bezespárá rukojeť s dokonalým vyvážením je vyrobena high-tech materiálu, vzniklého slisováním tkanin z uhlíkových vláken a epoxidové pryskyřice. Je tak odolná proti nárazu či potravinovým kyselinám a velmi příjemná na omak. Vyváženost nože, tedy správné rozložení hmotnosti mezi rukojetí a čepelí, pak také hraje důležitou roli. Pro dlouhodobé použití nože bez únavy musí být rukojeť dobře tvarovaná a čistě dokončená.

Broušení nože Dai Sensei

Každý nůž je potřeba čas od času nabrousit, aby si udržel svou ostrost. Pro speciální ostří nože Dai Sensei doporučujeme ocílku QUINTUM.

KÓD: DB426000

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu