Spiegelau

Dekantér Loop

 • 2 045 Kč
 • skladem 3 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Kód: SP8900187
Značka: Spiegelau
Barva / rozměry: V 1550 ml, v 37 cm, Ø v nejširším místě 16 cm
Materiál: křišťál
vhodné do myčky

Popis produktu

Buďte hraví s dekantérem Loop z dílny bavorských skláren Spiegelau.

Již na první pohled je dekantér Loop s kulatým otvorem v hlavní části opravdovým unikátem, který ocení zejména milovníci neotřelého stylu a originality. Specifický tvar dekantéru nechá nádherně vyniknout všem vizuálním charakteristikám vína. Otvor v karafě bezpochyby zaujme vaši pozornost, odlesky a odstíny červeného i bílého vína budete díky tomu vnímat ještě intenzivněji.

Křišťálový dekantér Loop z tence foukaného skla s kulatým otvorem byl navržen ve spolupráci s věhlasnými someliéry a restauratéry. Víno v něm krásně dýchá. Elegantní úzké hrdlo se směrem k okraji rozšiřuje, což nejen dotváří celkový vzhled karafy, ale také usnadňuje nalévání vína bez rizika rozlití.

V dekantéru oblých linií a křivek můžete dekantovat červená i bílá vína, která rozvinou všechna svá aromata a buket. Zejména červené víno vypadá v dekantéru naprosto jedinečně, jelikož kontrast syté barvy a otvoru ve skle je intenzivnější. Hra vůní, chutí a barev začíná!

 • Dekantér/karafa na víno o objemu 1550 ml
 • Oblé tvary korunované kruhovým otvorem uvnitř těla karafy
 • Čistý, moderní design snadno zkombinujete s jakýmkoli stylem
 • Rozšiřující se okraj pro snadné nalévání/vylévání tekutiny
 • Možnost dvojího úchopu: za hrdlo či za tělo
 • Lze využít i jako stylovou karafu na vodu a další nápoje
 • Zářivé, průzračné křišťálové sklo
 • Zvýšená odolnost proti rozbití
 • 100% bezpečné mytí v myčce
 • Ohleduplné k životnímu prostředí

Upozornění: Dekantér je vhodný pro klasické lahve o objemu 750 ml. Pro dosažení toho nejlepšího výsledku při dekantaci do nádoby nenalévejte více vína!

Proces dekantace znamená přelití vína z jedné nádoby, tj. z původní lahve, do nádoby druhé, tj. do dekantéru či džbánku. Dekantaci je možné provádět nejen u červených, ale také u bílých vín. Navzdory názoru, že dekantace je vhodná jen pro zralá červená vína, která jsou typická usazeninami na dně lahve, má svůj význam i u vín mladých – pro tzv. nadechnutí.

Víno se díky dekantaci dostává do většího kontaktu s kyslíkem, díky čemuž dochází ke zvýraznění jeho jednotlivých chuťových vrstev a aromat, víno je jemnější. V dekantéru víno také nádherně zvýrazní své vizuální charakteristiky a do svého požitku z něj tak zapojíte všechny smysly. Víno dekantujte přibližně 15 minut před jeho podáváním.

Sklárna Spiegelau nabízí pestrou paletu nejrůznějších karaf, džbánků a dekantérů. Na své si přijdou milovníci střídmého a čistého designu, experimentátoři vyhledávající odvážné a neotřelé kousky i tradicionalisté oceňující klasiku, otisk ruční práce a řemeslný um.

Německá značka Spiegelau s téměř 500letou tradicí zpracování křišťálu nabízí pestrou paletu sklenic na víno, degustační sklenice, speciální sklenice pro konkrétní typ lihovin či sklenice na nealkoholické nápoje pro denní použití. Velmi známá je však zejména pro své jedinečné sklenice na pivo. Sortiment zahrnuje též řadu dekantérů, džbánků a karaf.

Prvotřídní kvalitu sklenic Spiegelau zaručuje kombinace výrobních postupů a technického know-how. Sklenice jsou také extrémně odolné: nezávislá laboratoř garantuje, že i po 1500 cyklech v myčce na nádobí zůstávají bez škrábanců a poškození a neztrácí lesk.

Za dlouhou životností a odolností sklenic vůči rozbití se z velké částí skrývá tzv. Platinum Glass proces. V průběhu výroby prochází roztavené sklo poplatinovanými trubkami, díky čemuž jsou odstraněny veškeré nečistoty a nesrovnalosti. Výsledkem této relativně nákladné technologie jsou sklenice pozoruhodně snoubící eleganci, funkčnost a trvanlivost.

Všechny sklenice Spiegelau jsou vyráběny z bezolovnatého křišťálu se speciálním složením, které zaručuje dlouhou trvanlivost, odolnost vůči mytí v myčce i vůči rozbití a také větší lesk oproti sklenicím vyráběným z levnějších variant skla.

KÓD VÝROBCE: 8900187

O značce Spiegelau

Spiegelau

Spiegelau – The Class of Glass. Tradice značky Spiegelau, která proslula svými produkty z křišťálového skla pro každodenní i slavnostní využití, trvá téměř 500 let. Od výroby zrcadel na královský dvůr po současnou produkci stylových, a zároveň odolných sklenic. Zkrátka pět století řemeslné práce bavorských sklářů ve spojení s nejnovějšími technologiemi.