Produkt se už neprodává

Číše na víno Jumbo

1 kus v balení

Zavolejte nám na +420 725 434 900 nebo napište, poradíme vám.

Popis produktu

Číše na víno Jumbo ze skláren s téměř 500letou tradicí v bavorském Spiegelau není veliká, je přímo obrovská. Možná jste se setkali se sklenicí, která pojme běžnou 0,75 l lahev vína nebo s pohárem, do kterého se vejde lahev velikosti Magnum o objemu 1,5 l. Ale pohár na 15 litrů vína, to je opravdu unikát.

S Jumbo sklenicí na víno zažijte spoustu legrace a bezpochyby vypijete spoustu vína na svatební hostině, narozeninové oslavě nebo firemním večírku. Nemusíte se bát, že se na někoho nedostane. Pokud se o číši naplněnou šampaňským podělí 100 lidí, na každého vyjde běžná 150ml sklenička! Otázkou zůstává, jak se z objemné sklenice napít. Plná totiž váží téměř 19 kilogramů, a to k pozvednutí na přípitek vyžaduje nějakou sílu.

Můžete také popustit uzdu fantazii a darovat XXL sklenici naplněnou vodou s živými rybičkami plujícími jako v akváriu. Pokud preferujete klasiku, věnujte Jumbo sklenici Spiegelau jako svatební dar spolu s lahví šampaňského ve stejné velikosti.

 • XXL sklenice na víno klasického tvaru
 • Objem 15000 ml, výška 75 cm, ⌀ v nejširším místě 29 cm
 • Pojme 20 klasických lahví vína po 0,75 l
 • Originální dárek k významné příležitosti: svatební dar či kulaté výročí
 • Pro netradiční oslavy s přáteli i nezapomenutelné firemní večírky
 • Stylová dekorace do vinoték, barů, restaurací
 • Zářivé, průzračné křišťálové sklo
 • Zvýšená odolnost proti rozbití
 • 100% bezpečné mytí v myčce, ale doporučuje se ruční mytí
 • Ohleduplné k životnímu prostředí
 • Hmotnost 3627 g

Velké lahve na víno odvozují svou velikost od násobků standardní lahve o objemu 0,75 l. S lahví Magnum o dvojnásobném objemu, tedy 1,5 litru, se řada milovníků vína nejspíše setkala. Pojmenování větších lahví už tak známá nejsou.

Velké lahve, v kterých se skrývá většinou šampaňské, jsou pojmenovány po biblických králích. Lahev o objemu 3 litry (též Double Magnum) nese název Jeroboam. Bedýnku 6 lahví vína, tedy 4,5 litru, pojme Rehoboam, 6 litrová láhev (též Imperial) nese název Methusalem. 9 litrů skrývá lahev Salmanazar, 12 litrů lahev Balthazar a 15 litrů, tedy 20 běžných lahví, pojme typ Nabukadnezar. Ještě větší je 18 litrová lahev Melchior/Solomon, 27 litrů pojme Goliath/Primat a neuvěřitelných 30 litrů, tj. 40 běžných lahví, skrývá lahev Midas/Melchizedek.

Německá značka Spiegelau s téměř 500letou tradicí zpracování křišťálu nabízí pestrou paletu sklenic na víno, degustační sklenice, speciální sklenice pro konkrétní typ lihovin či sklenice na nealkoholické nápoje pro denní použití. Velmi známá je však zejména pro své jedinečné sklenice na pivo. Sortiment zahrnuje též řadu dekantérů, džbánků a karaf.

Prvotřídní kvalitu sklenic Spiegelau zaručuje kombinace výrobních postupů a technického know-how. Sklenice jsou také extrémně odolné: nezávislá laboratoř garantuje, že i po 1500 cyklech v myčce na nádobí zůstávají bez škrábanců a poškození a neztrácí lesk.

Za dlouhou životností a odolností sklenic vůči rozbití se z velké částí skrývá tzv. Platinum Glass proces. V průběhu výroby prochází roztavené sklo poplatinovanými trubkami, díky čemuž jsou odstraněny veškeré nečistoty a nesrovnalosti. Výsledkem této relativně nákladné technologie jsou sklenice pozoruhodně snoubící eleganci, funkčnost a trvanlivost.

Všechny sklenice Spiegelau jsou vyráběny z bezolovnatého křišťálu se speciálním složením, které zaručuje dlouhou trvanlivost, odolnost vůči mytí v myčce i vůči rozbití a také větší lesk oproti sklenicím vyráběným z levnějších variant skla.

KÓD: SP7190039

Zobrazit celý popis produktuSkrýt celý popis produktu