Spiegelau

Číše na červené víno Magnum

1 kus v balení

 • 4 271 Kč
 • skladem 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Číše na červené víno Magnum, Spiegelau je vskutnu jedinečná. S přehledem totiž pojme dvě 1,5 l lahve vína velikosti Magnum, respektive celou třílitrovou lahev Double Magnum. Věnujte tuto sklenici jako originální narozeninový dárek spolu s lahví vína ve stejné velikosti anebo ji naplňte vínem na firemním večírku.

 • Číše/sklenice na červené víno v provedení Magnum
 • Objem 3500 ml, výška 39,5 cm, ⌀ v nejširším místě 17 cm
 • Pojme 4 až 5 klasických lahví vína po 0,75 l
 • Unikátní dárek k významné příležitosti: svatební dar či kulaté výročí
 • Pro netradiční oslavy s přáteli i nezapomenutelné firemní večírky
 • Stylová dekorace do vinoték, barů, restaurací
 • Zářivé, průzračné křišťálové sklo
 • Zvýšená odolnost proti rozbití
 • 100% bezpečné mytí v myčce, ale doporučuje se ruční mytí
 • Ohleduplné k životnímu prostředí
 • Hmotnost 873 g

Velké lahve na víno odvozují svou velikost od násobků standardní lahve o objemu 0,75 l. S lahví Magnum o dvojnásobném objemu, tedy 1,5 litru, se řada milovníků vína nejspíše setkala. Pojmenování větších lahví už tak známá nejsou.

Velké lahve, v kterých se skrývá většinou šampaňské, jsou pojmenovány po biblických králích. Lahev o objemu 3 litry (též Double Magnum) nese název Jeroboam. Bedýnku 6 lahví vína, tedy 4,5 litru, pojme Rehoboam, 6litrová láhev (též Imperial) nese název Methusalem. 9 litrů skrývá lahev Salmanazar, 12 litrů lahev Balthazar a 15 litrů, tedy 20 běžných lahví, pojme typ Nabukadnezar. Ještě větší je 18litrová lahev Melchior/Solomon, 27 litrů pojme Goliath/Primat a neuvěřitelných 30 litrů, tj. 40 běžných lahví, skrývá lahev Midas/Melchizedek.

Německá značka Spiegelau s téměř 500letou tradicí zpracování křišťálu nabízí pestrou paletu sklenic na víno, degustační sklenice, speciální sklenice pro konkrétní typ lihovin či sklenice na nealkoholické nápoje pro denní použití. Velmi známá je však zejména pro své jedinečné sklenice na pivo. Sortiment zahrnuje též řadu dekantérů, džbánků a karaf.

Prvotřídní kvalitu sklenic Spiegelau zaručuje kombinace výrobních postupů a technického know-how. Sklenice jsou také extrémně odolné: nezávislá laboratoř garantuje, že i po 1500 cyklech v myčce na nádobí zůstávají bez škrábanců a poškození a neztrácí lesk.

Za dlouhou životností a odolností sklenic vůči rozbití se z velké částí skrývá tzv. Platinum Glass proces. V průběhu výroby prochází roztavené sklo poplatinovanými trubkami, díky čemuž jsou odstraněny veškeré nečistoty a nesrovnalosti. Výsledkem této relativně nákladné technologie jsou sklenice pozoruhodně snoubící eleganci, funkčnost a trvanlivost.

Všechny sklenice Spiegelau jsou vyráběny z bezolovnatého křišťálu se speciálním složením, které zaručuje dlouhou trvanlivost, odolnost vůči mytí v myčce i vůči rozbití a také větší lesk oproti sklenicím vyráběným z levnějších variant skla.

KÓD VÝROBCE: 7210139

O značce Spiegelau

Spiegelau

Spiegelau – The Class of Glass. Tradice značky Spiegelau, která proslula svými produkty z křišťálového skla pro každodenní i slavnostní využití, trvá téměř 500 let. Od výroby zrcadel na královský dvůr po současnou produkci stylových, a zároveň odolných sklenic. Zkrátka pět století řemeslné práce bavorských sklářů ve spojení s nejnovějšími technologiemi.

Kód: SP7210139
Značka: Spiegelau
Barva / rozměry: V 3500 ml, v 39,5 cm, Ø v nejširším místě 17 cm, hmotnost 873 g
Materiál: křišťál
vhodné do myčky