WÜSTHOF

Brusný keramický kámen hrubost 3000/8000 J

  • 1 899 Kč
  • skladem 7 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Další barvy:

Popis produktu

Brusný kámen WÜSTHOF vám umožní restaurovat ostří vašeho nože. Broušení za pomoci brusných kamenů je velmi jemné. Kameny jsou vyráběny o různých hrubostech. Brousit začínáme na hrubé straně, leštíme na straně jemnější. Modrá strana kamene má zrnitost 3000 J určenou pro běžnou údržbu ostří, bílá strana se zrnitostí 8000 J pak slouží pro odstranění jemných nerovností a honování ostří.

Použití:

  1. Před použitím namočte brusný kámen do vody a ponechte ponořený po dobu cca 5 až 10 minut. Pokud se při hýbání s kamenem již neobjevují bublinky vzduchu, kámen již absorboval optimální množství vody a můžete jej z vody vyjmout. Kámen udržujte dostatečně mokrý po celou dobu broušení. Položte kámen na neklouzavý povrch.
  2. Jednou rukou pevně uchopte rukojeť nože, ostřím směrem k tělu. V této poloze přiložte čepel na brusný kámen pod úhlem 15–20 °. Volnou ruku umístěte na čepel nože, nad hranu ostří.
  3. Táhněte nožem stejnoměrnou rychlostí nahoru a dolů, při zachování úhlu. Používejte mírný tlak.
  4. Pro broušení druhé strany otočte nůž do takové pozice, kdy ostří směřuje od těla. Opět udržujte úhel 15–20 °.
  5. Strany nože je při broušení pravidelně po cca pěti až deseti pohybech střídat, aby docházelo k rovnoměrnému úbytku materiálu.
  6. Pro odstranění "jehly" (tenoučkého kousku oceli vzniklého při rovnoměrném ubírání materiálu z obou stran ostří) nakreslete nožem oblouk vycházející z levého horního kraje brousku k jeho pravému dolnímu kraji. Posléze podržte nůž pod tekoucí vodou, která dočistí ostří. Pečlivě osušte.

KÓD VÝROBCE: 4452

O značce WÜSTHOF

WÜSTHOF

Domovem německé rodinné společnosti Wüsthof je Solingen, město s mnohaletou nožířskou tradicí. Značka zde vyrábí od roku 1814 pomocníky pro krájení té nejvyšší kvality. V jejím širokém sortimentu naleznete nože pro každý kulinářský úkon a také další vybavení do kuchyně.

Kód: WU4452
Značka: WÜSTHOF
Barva / rozměry: v 3 cm, š 6 cm, d 20 cm
Materiál: guma
keramika